Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
19. decembra 2017 14:21 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Statoil kupuje od firmy Petrobras 25 % brazílskeho ložiska ropy

Celkovú platbu za podiel tvorí počiatočná úhrada 2,35 mld. USD a dodatočné platby po splnení dohodnutých podmienok do sumy 550 mil. USD.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil kupuje od brazílskej ropnej firmy Petrobras 25-percentný podiel v brazílskom morskom ropnom poli Roncador. Statoil touto akvizíciou takmer strojnásobí svoju ťažbu v Brazílii. Celkovú platbu za podiel tvorí počiatočná úhrada 2,35 mld. USD a dodatočné platby po splnení dohodnutých podmienok do sumy 550 mil. USD. Statoil o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Ropné pole Roncador bolo najväčším ložiskom objaveným pri brazílskom pobreží v 90. rokoch 20. storočia a v súčasností je tretím najväčším produkčným poľom v portfóliu firmy Petrobras. Odhaduje sa, že z ložiska je možné ešte vyťažiť 1 mld. barelov ropného ekvivalentu. „Táto transakcia pridáva atraktívnu dlhodobú ťažbu do nášho medzinárodného portfólia a posilňuje postavenie Brazílie ako hlavnej oblasti pre Statoil,“ povedal Eldar Saetre, generálny riaditeľ nórskej ropnej firmy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame