Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štátni plynári sú s vlaňajším rokom spokojní

Budova spoločnosti SPP
Budova spoločnosti SPP SITA

Slovenský plynárenský priemysel (SPP), ktorého jediným vlastníkom je štát, je s hospodárením v roku 2014 spokojný. Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca SPP Michal Holeš, SPP si udržal pozíciu najväčšieho dodávateľa plynu. „Udržali sme si pozíciu kľúčového dodávateľa v plyne v objeme predaného plynu vo všetkých segmentoch zákazníkov,“ uviedol Holeš. Najväčší dodávateľ plynu by mal ovládať 65-percentný podiel na trhu.

Hlasy o strate odmietajú

Oponenti vládneho kroku prevzatia SPP do rúk štátu dlhodobo tvrdia, že SPP je stratová firma. To však plynári odmietajú. „SPP je vo veľmi dobrej hospodárskej kondícii, realizované opatrenia prinášajú výsledky ako v prevádzkových nákladoch, tak aj v iných oblastiach,“ uviedol Holeš. Podľa neho je za dobrými výsledkami firmy aj podnikanie v dodávkach elektriny. „Predaj elektriny sa stal plnohodnotnou súčasťou nášho podnikania. Potvrdzujeme tým našu dlhodobú stratégiu, stali sme sa najväčším dodávateľom energií,“ konštatoval Holeš. Plynári nateraz nechceli zverejniť predpokladané hospodárske výsledky. „Predbežné výsledky nezverejňujeme, auditované hospodárske výsledky budú k dispozícii vo výročnej správe v druhom štvrťroku 2015,“ uzavrel Holeš.

Už štátna firma

Spoločnosť SPP priamo nadväzuje na viac ako 150–ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. V súčasnosti poskytuje dodávku plynu a elektriny, ako aj doplnkových služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 4. januára 2015 18:44

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...