Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
1. apríla 2015 17:35 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Štátnemu podniku SPP sa vlani darilo. Zisk zvýšil o 63 %.

Slovenský plynárenský priemysel dosiahol v minulom roku zisk pred zdanením vo výške 483 miliónov eur.

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) v minulom roku dosiahol výnosy z predaja výrobkov a služieb vo výške 1,544 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 17 %. „Zníženie výnosov bolo spôsobené najmä zmenšením celkovej spotreby zemného plynu na Slovensku v dôsledku nadpriemerne teplého počasia. Napriek tomuto trendu sme si udržali pre tento rok pozíciu kľúčového dodávateľa zemného plynu so zhruba 1,3 miliónom zákazníkov,“ uviedol hovorca SPP Michal Holeš.

Podnik vykázal za minulý rok zisk pred zdanením vo výške 483 miliónov eur, pričom v porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o nárast 186 miliónov, čiže 63 percent. „Zisk po zdanení dosiahol výšku 289 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 21 miliónov,“ konštatoval Holeš.

Spoločnosť SPP priamo nadväzuje na viac ako 150 ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. V súčasnosti poskytuje dodávku plynu a elektriny, ako aj doplnkových služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame