Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
Ilustračné foto javys.sk
16. mája 2017 10:37 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Štátna JAVYS s druhým najlepším hospodárením za posledné roky

Podnik vlani odviedol do štátneho rozpočtu dividendy vo výške 5 miliónov eur a daň z príjmov v sume takmer 5,5 milióna eur. 

Štátna Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) ukončila minulý rok so ziskom vo výške 12,9 milióna eur. „Ide o druhý najlepší hospodársky výsledok za posledných šesť rokov,“ uviedla hovorkyňa firmy JAVYS Miriam Žiaková. Podnik vlani odviedol do štátneho rozpočtu dividendy vo výške 5 miliónov eur a daň z príjmov v sume takmer 5,5 milióna eur.

Podľa Žiakovej, za dosiahnutými hospodárskymi výsledkami treba hľadať pokračovanie v znižovaní prevádzkových nákladov, zefektívňovanie interných procesov a úspory v obstarávaniach. K dosiahnutým výsledkom pomohli spoločnosti JAVYS aj nové zákazky v Českej republike a v Taliansku.

JAVYS preinvestoval vlani necelých 21 miliónov eur. „Najvýznamnejšími realizovanými investičnými projektmi boli výstavba Integrálneho skladu rádioaktívnych odpadov v lokalite Bohunice, výstavba nového dvojradu v Republikovom úložisku RAO a výstavba úložiska veľmi nízko aktívnych odpadov v Mochovciach,“ dodala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými jadrovými materiálmi. Jej stopercentným vlastníkom je Slovenská republika.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame