Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štátna JAVYS s druhým najlepším hospodárením za posledné roky

JAVYS
Ilustračné foto javys.sk

Podnik vlani odviedol do štátneho rozpočtu dividendy vo výške 5 miliónov eur a daň z príjmov v sume takmer 5,5 milióna eur. 

Štátna Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) ukončila minulý rok so ziskom vo výške 12,9 milióna eur. „Ide o druhý najlepší hospodársky výsledok za posledných šesť rokov,“ uviedla hovorkyňa firmy JAVYS Miriam Žiaková. Podnik vlani odviedol do štátneho rozpočtu dividendy vo výške 5 miliónov eur a daň z príjmov v sume takmer 5,5 milióna eur.

Podľa Žiakovej, za dosiahnutými hospodárskymi výsledkami treba hľadať pokračovanie v znižovaní prevádzkových nákladov, zefektívňovanie interných procesov a úspory v obstarávaniach. K dosiahnutým výsledkom pomohli spoločnosti JAVYS aj nové zákazky v Českej republike a v Taliansku.

JAVYS preinvestoval vlani necelých 21 miliónov eur. „Najvýznamnejšími realizovanými investičnými projektmi boli výstavba Integrálneho skladu rádioaktívnych odpadov v lokalite Bohunice, výstavba nového dvojradu v Republikovom úložisku RAO a výstavba úložiska veľmi nízko aktívnych odpadov v Mochovciach,“ dodala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými jadrovými materiálmi. Jej stopercentným vlastníkom je Slovenská republika.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. mája 2017 10:37Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...