Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON EON ZSE
Ilustračné foto. SITA/AP
3. decembra 2014 10:08 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Standard & Poor’s začal s revíziou ratingu firmy E.ON

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) začala revíziu ratingov dlhodobých záväzkov nemeckej energetickej skupiny E.ON a jej dcérskych spoločností s možnosťou jeho zníženia. Rating sa v súčasnosti nachádza stupni A-.

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) začala revíziu ratingov dlhodobých záväzkov nemeckej energetickej skupiny E.ON a jej dcérskych spoločností s možnosťou jeho zníženia. Rating sa v súčasnosti nachádza stupni A-. Agentúra zároveň potvrdila rating krátkodobých záväzkov firmy na stupni A-2. Agentúra tak reagovala na rozhodnutie spoločnosti E.ON o novej firemnej stratégii. Spoločnosť sa totiž rozdelí na dve časti. Firma vyčlení väčšinu svojho podnikania v oblasti výroby a obchodu s energiou a taktiež v oblasti plynu a ropy. Chce sa sústrediť na podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a tiež sa venovať distribučnej sieti a službám zákazníkom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame