Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Standard & Poor’s začal s revíziou ratingu firmy E.ON

E.ON EON ZSE
Ilustračné foto. SITA/AP

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) začala revíziu ratingov dlhodobých záväzkov nemeckej energetickej skupiny E.ON a jej dcérskych spoločností s možnosťou jeho zníženia. Rating sa v súčasnosti nachádza stupni A-.

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) začala revíziu ratingov dlhodobých záväzkov nemeckej energetickej skupiny E.ON a jej dcérskych spoločností s možnosťou jeho zníženia. Rating sa v súčasnosti nachádza stupni A-. Agentúra zároveň potvrdila rating krátkodobých záväzkov firmy na stupni A-2. Agentúra tak reagovala na rozhodnutie spoločnosti E.ON o novej firemnej stratégii. Spoločnosť sa totiž rozdelí na dve časti. Firma vyčlení väčšinu svojho podnikania v oblasti výroby a obchodu s energiou a taktiež v oblasti plynu a ropy. Chce sa sústrediť na podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a tiež sa venovať distribučnej sieti a službám zákazníkom.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...