Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil e mobilita
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
6. januára 2017 14:14 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Šrotovné na elektromobily sa pomaly rozbieha

Združenie automobilového priemyslu SR za necelé dva mesiace od začatia poskytovania podpory na kúpu elektromobilu či hybridného vozidla eviduje rezerváciu 76 vozidiel.

Záujem o šrotovné na elektromobily pomaly rastie. Združenie automobilového priemyslu SR (ZAP) za necelé dva mesiace od začatia poskytovania podpory na kúpu elektromobilu či hybridného vozidla eviduje rezerváciu 76 vozidiel. Slováci majú záujem o elektromobily, či hybridné autá značky BMW, Nissan, Volkswagen, Citroen, Peugeot, Porsche, Hyundai, Audi, Mitsubishi a Toyota.

Projekt Ministerstva hospodárstva SR a Zväzu automobilového priemyslu SR podporí nákup elektromobilov a hybridných vozidiel celkovou sumou 5,2 milióna eur. Prostriedky na podporu kúpy elektromobilu a hybridného auta pôjdu z Recyklačného fondu a z automobilového zväzu. Nový automobil na čisto elektrický pohon získa príspevok 5 tisíc eur a v hybridnej kombinácii s doplnkovým spaľovacím motorom získa nový vlastník dotáciu 3 tisíc eur.

O podporu musia záujemcovia požiadať priamo predajcu. Základnou podmienkou podpory je, aby išlo o nový doposiaľ neregistrovaný automobil, predávaný na Slovensku. Podporu môžu žiadať všetci občania, ako aj podnikateľské subjekty či samosprávy. Priamo pri kúpe vozidla sa však vyplatí len časť príspevku a zvyšok počas ďalších dvoch rokov registrácie. Cieľom je zabrániť špekulatívnemu vývozu za hranice. Podmienkou je preto registrácia vozidla na Slovensku najneskôr do konca budúceho roka na minimálne 24 mesiacov. Celý projekt podpory elektromobilov bude trvať do konca tohto roka, respektíve do vyčerpania vyčlenených prostriedkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame