Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spp spp distribúcia distribúcia
Ilustračné foto SITA
24. januára 2013 0:00 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

SPP-distribúcia má nového šéfa

Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s. má po vstupe nového minoritného akcionára do jej materskej spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) nové vedenie. Novým predsedom predstavenstva spoločnosti SPP – distribúcia sa stal František Čupr. Ako informovala hovorkyňa SPP-distribúcia Ivana Zelizňáková, ďalším novým členom tohto najvyššieho riadiaceho orgánu je Petr Hájek. Novým členom dozornej rady firmy sa stal Robert Ševela.

Spoločnosť SPP – distribúcia začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100 % dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu. Spoločnosť zabezpečuje distribúciu zemného plynu pre viac ako 1,5 milióna odberateľov na Slovensku.

Slovenský plynárenský priemysel je nadnárodná energetická spoločnosť. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. SPP poskytuje dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding, a.s., ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetinský a Petr Kellner a slovenská finančná skupina J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame