Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto SITA
19. júna 2014 14:29 PlynAktuality od vEnergetikeSITA

SPP už má svojho nového šéfa

Novým predsedom predstavenstva SPP sa tak stal Štefan Šabík, ktorý v tejto funkcii vystriedal Alexandra Saka.

Valné zhromaždenie Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) schválilo do vedenia podniku ľudí navrhnutých ministerstvom hospodárstva. Novým predsedom predstavenstva SPP sa tak stal Štefan Šabík, ktorý v tejto funkcii vystriedal Alexandra Saka. Novými členmi predstavenstva sa stali Petr Ivánek, Pierre Poncik a Ivana Zelizňáková. „Svoju činnosť v predstavenstve SPP ukončil tiež Marián Valko,“ informoval hovorca SPP Peter Bednár.

Pracoval aj v elektrárňach

Nový šéf SPP Štefan Šabík v roku 1984 promoval na Strojníckej fakulte v Bratislave. V roku 1984 nastúpil do spoločnosti Slovenské elektrárne, Atómové elektrárne Mochovce. Do roku 1987 pracoval ako technik investičnej výstavby. V rokoch 1988 až 1990 bol vedúcim útvaru kancelárie riaditeľa v oblasti zahraničnej spolupráce, obrany, ochrany, kvality, auditu. V rokoch 1990 až 2003 pôsobil v oblasti ľudských zdrojov na rôznych manažérskych pozíciách. V rokoch 2004 až 2007 pracoval ako výkonný riaditeľ ľudských zdrojov v spoločnosti Slovenské elektrárne. V rokoch 2007 až 2009 bol vrchným riaditeľom divízie riadenia v spoločnosti Jadrová a vyraďovacia spoločnosť. V rokoch 2010 až 2014 pôsobil ako predseda predstavenstva v spoločnosti Jadrová energetická spoločnosť Slovenska. Podieľal sa na jej založení, rozvoji a riadení, ako aj na príprave projektu nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach.

Štátny podnik

Slovenský plynárenský priemysel je energetická spoločnosť, ktorá dodáva svojim klientom energie. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. V súčasnosti má zhruba 1,3 miliónov klientov. Akcionárom SPP je Fond národného majetku Slovenskej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame