Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žiga ministerstvo
Minister hospodárstva Peter Žiga SITA
11. januára 2018 16:29 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

SPP by sa mal zmeniť na štátny energetický holding

Minister hospodárstva Peter Žiga si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín.

Štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel (SPP) by mal prevziať na seba ďalšie povinnosti. Podľa predbežných plánov by sa z SPP mal stať štátny energetický holding, na založení ktorého pracovala už bývalá vláda a dohodla sa na ňom aj súčasná vládna koalícia. Pod SPP by sa mali teda presunúť akcie štátu v ostatných energetických podnikoch, ako napríklad v distribučných firmách alebo teplárňach.

„Máme hotovú analýzu. Nechceme mať pod najsilnejším energetickým podnikom SPP, ktorý vlastníme, len plynárenskú časť, ale aj energetickú časť,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede minister hospodárstva Peter Žiga. Minister si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín, ako sú ČEZ, MOL či OMV.

„Je na to ešte politická diskusia a nielen s koaličnými, ale aj s opozičnými stranami a s odbornou verejnosťou. Budeme o tom informovať v priebehu prvého polroku tohto roka,“ konštatoval minister.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame