Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda SaS Richard Sulík
Liberálom sa nová vyhláška Úradu pre reguláciu sieťových odvetví nepozdáva. Na snímke predseda SaS Richard Sulík. SITA
14. novembra 2014 15:37 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

SPP neukončilo tender na PR služby a SaS už vidí problém

Liberálom sa nepozdáva stanovená suma v tendri, vďaka ktorému chcú nájsť plynári dodávateľa PR služieb. Slovenský plynárenský priemysel považuje ich kritiku za súčasť predvolebného boja.

Opozičnej strane Sloboda a Solidarita (SaS) sa nepozdáva tender Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) na obstaranie PR služieb. Liberáli kritizujú stanovenú predpokladanú sumu vo výške 450 tisíc eur, ktorú by mali plynári počas troch rokov vynaložiť na spomínané služby. „Na základe našej rešerše v porovnaní so štandardnými trhovými podmienkami je to predražené štvornásobne,“ uviedol na piatkovej tlačovej besede tímlíder strany SaS pre energetiku Karol Galek. Ten je presvedčený, že SPP vykazuje ročne stratu na úrovni 70 miliónov eur. „V tom prípade SPP si musí tieto PR aktivity riešiť interne,“ myslí si Galek.

Hovoria o politike

SPP považuje kritiku zo strany SaS za súčasť predvolebného boja. „Nie sme monopol, podnikáme v silne konkurenčnom prostredí s 23-mi ďalšími firmami. Návratnosť našej investície do PR je 14 mesiacov. PR aktivitami budujeme dôveru. Komunikácia nám prináša 20-tisíc plynových zákazníkov z domácností a tisíc zákazníkov – podnikateľov, a 45 tisíc nových elektrických zákazníkov. Naše investície do komunikácie sú porovnateľné s konkurenciou,“ reagoval pre agentúru SITA hovorca SPP Ondrej Šebesta.

PR machri

Suma vo výške 450 tisíc eur za PR služby nie je zatiaľ konečná. Ide iba o maximálnu sumu, na základe ktorej sa bude odvíjať boj potenciálnych záujemcov v elektronickej súťaži. Plynári tak v konečnom dôsledku môžu v súťaži získať spomínané služby za nižšiu cenu. Tomu však predseda SaS Richard Sulík neverí. „Tak ako vnímame stranu Smer, čo tu všetko stvárajú, tak máme vážne pochybnosti, že táto súťaž prebehne korektne. Stratová spoločnosť SPP nemá čo kupovať akési PR služby. Nech dodávajú plyn a nech sa nehrajú na nejakých PR machrov,“ konštatoval Sulík.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame