Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
26. marca 2018 11:22 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

SPP bude dodávať plyn slovenským poštám

Slovenský plynárenský priemysel za svoje služby v rokoch 2018 až 2020 dostane takmer 3,9 milióna eur.

Slovenská pošta sa bude v otázke dodávok zemného plynu spoliehať na Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Ten zabezpečí v rokoch 2018 až 2020 pre všetky pošty na Slovensku dodávku plynu v kategórii maloodber a stredný odber vrátane doplnkových služieb, ako je komunikácia s prevádzkovateľom prepravnej siete a tiež spoločnosťou zabezpečujúcou distribúciu plynu. SPP za to zinkasuje takmer 3,9 milióna eur.

Štátny podnik bol úspešný v tendri, do ktorého sa prihlásili dve spoločnosti. Vďaka výberovému konaniu Slovenská pošta ušetrila, keďže predpokladala, že celková hodnota zákazky bude až 6,75 milióna eur. Práve ponúknutá cena bola hlavným a jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame