Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Ilustračné foto SITA
13. apríla 2015 14:43 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Spotreba plynu a elektriny v Nemecku stúpla

V období januára až marca sa spotreba plynu v krajine zväčšila o 7,4 % a elektriny o 2,2 %, ale išlo o výsledok studeného počasia a dopyt zo strany priemyslu k rastu spotreby neprispel.

Spotreba plynu v Nemecku sa v prvom štvrťroku tohto roka zvýšila o 7,4 %. Za dôvod sa považuje chladnejšie počasie vo februári a marci tohto roka v porovnaní s vlaňajškom. Uviedlo to v pondelok združenie nemeckých energetických spoločností BDEW. Spotreba elektrickej energie v krajine počas januára až marca stúpla o 2,2 %, pričom dôvodom bolo takisto hlavne počasie, uviedlo združenie. Dodalo, že dopyt zo strany priemyslu sa na raste spotreby plynu ani elektriny nepodieľal.

Spotreba plynu v Nemecku sa v minulom roku znížila o 12,6 % na úroveň 823 terawatthodín (TWh). Spotreba elektrickej energie v roku 2014 v Nemecku oslabila o 3,3 % na 511,5 TWh, informovalo združenie. Priemyselné výrobné podniky sa vlani na nemeckej spotrebe plynu podieľali 41 percentami a na spotrebe elektriny 47 percentami.

BDEW zastupuje približne 1 800 nemeckých firiem podnikajúcich v oblasti dodávok elektriny, plynu, vody a tepla. Členmi združenia sú aj najväčšie nemecké energetické firmy RWE a EON.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies