Spotreba plynu a elektriny v Nemecku stúpla

13. apríla 2015 14:43

V období januára až marca sa spotreba plynu v krajine zväčšila o 7,4 % a elektriny o 2,2 %, ale išlo o výsledok studeného počasia a dopyt zo strany priemyslu k rastu spotreby neprispel.

Plyn ceny
Ilustračné foto SITA

Spotreba plynu v Nemecku sa v prvom štvrťroku tohto roka zvýšila o 7,4 %. Za dôvod sa považuje chladnejšie počasie vo februári a marci tohto roka v porovnaní s vlaňajškom. Uviedlo to v pondelok združenie nemeckých energetických spoločností BDEW. Spotreba elektrickej energie v krajine počas januára až marca stúpla o 2,2 %, pričom dôvodom bolo takisto hlavne počasie, uviedlo združenie. Dodalo, že dopyt zo strany priemyslu sa na raste spotreby plynu ani elektriny nepodieľal.

Spotreba plynu v Nemecku sa v minulom roku znížila o 12,6 % na úroveň 823 terawatthodín (TWh). Spotreba elektrickej energie v roku 2014 v Nemecku oslabila o 3,3 % na 511,5 TWh, informovalo združenie. Priemyselné výrobné podniky sa vlani na nemeckej spotrebe plynu podieľali 41 percentami a na spotrebe elektriny 47 percentami.

BDEW zastupuje približne 1 800 nemeckých firiem podnikajúcich v oblasti dodávok elektriny, plynu, vody a tepla. Členmi združenia sú aj najväčšie nemecké energetické firmy RWE a EON.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?