Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spotreba elektrickej energie v Číne vzrástla o 5,5 %

Ilustračné foto
Ilustračné foto Vichaya Kiatying/FreeDigitalPhotos.net

Spotreba elektrickej energie v Číne vzrástla v minulom roku o 5,5 % na 4,96 bil. kilowatthodín (kWh). Rast sa tak výrazne spomalil v porovnaní s rokom 2011, keby bol na úrovni 11,7 %. Spotreba domácností stúpla o 10,7 % na 621,9 mld. kWh. V pondelok o tom informoval čínsky vládny úrad pre energetiku. Rast spotreby elektrickej energie v Číne začal spomaľovať od druhého kvartálu minulého roka v dôsledku slabšej priemyselnej aktivity a spomalenia ekonomiky. Krehký dopyt kľúčových odvetví náročných na energie spôsobil, že ceny uhlia na domácom trhu sa prepadli o približne 20 %.

Spotreba elektrickej energie začala opäť rásť v štvrtom kvartáli v reakcii na chladné zimné počasie a zlepšujúci sa stav ekonomiky. V novembri sa zvýšila spotreba elektrickej energie o 7,6 %, čo bol najvýraznejší rast za deväť mesiacov. Hrubý domáci produkt (HDP) Číny pravdepodobne v štvrtom kvartáli 2012 zrýchlil tempo rastu na 7,8 %, a to vďaka lepšiemu, než očakávanému decembrovému vývoju zahraničného obchodu a domácemu dopytu po úveroch.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 14. januára 2013 0:00

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...