Spoluvlastník SPP vlani so ziskom viac ako 10 mld. CZK

5. júna 2013 17:00

Česká energetická skupina Energetický a průmyslový holding a.s. (EPH), ktorá okrem iného ovláda 49-percentný podiel Slovenského plynárenského priemyslu, skončil uplynulý rok so ziskom viac ako 10 mld. CZK pred zdanením. Oproti predchádzajúcemu roku sa tak spoločnosti podarilo zvýšiť zisk o takmer 5,7 mld. CZK. Vyplýva to z auditovaných konsolidovaných výsledkov holdingu za uplynulý rok, ktoré agentúre SITA poskytla spoločnosť.

Graf rast
Ilustračné foto Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net

Tržby EPH predovšetkým z predaja elektriny, uhlia, tepla a zemného plynu dosiahli vlani 35,7 mld. CZK, v roku 2011 to bolo 25,4 mld. CZK. Spoločnosť zároveň zvýšila počas minulého roka objem svojich aktív o viac ako 30 mld. CZK na 79,9 mld. CZK. Údaje EPH nezahŕňajú vplyv spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s., v ktorom získala spoločnosť podiel 49 % v januári tohto roka.

Energetický a průmyslový holding, a.s., je česká spoločnosť, ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetinský a Petr Kellner a slovenská finančná skupina J&T. Spoločnosť kúpila začiatkom tohto roka 49-percentný podiel SPP za 2,6 mld. eur. Do konca roka by sa mala skupina stať aj minoritným vlastníkom Stredoslovenskej energetiky.

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?