Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf rast
Ilustračné foto Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net
5. júna 2013 17:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Spoluvlastník SPP vlani so ziskom viac ako 10 mld. CZK

Česká energetická skupina Energetický a průmyslový holding a.s. (EPH), ktorá okrem iného ovláda 49-percentný podiel Slovenského plynárenského priemyslu, skončil uplynulý rok so ziskom viac ako 10 mld. CZK pred zdanením. Oproti predchádzajúcemu roku sa tak spoločnosti podarilo zvýšiť zisk o takmer 5,7 mld. CZK. Vyplýva to z auditovaných konsolidovaných výsledkov holdingu za uplynulý rok, ktoré agentúre SITA poskytla spoločnosť.

Tržby EPH predovšetkým z predaja elektriny, uhlia, tepla a zemného plynu dosiahli vlani 35,7 mld. CZK, v roku 2011 to bolo 25,4 mld. CZK. Spoločnosť zároveň zvýšila počas minulého roka objem svojich aktív o viac ako 30 mld. CZK na 79,9 mld. CZK. Údaje EPH nezahŕňajú vplyv spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s., v ktorom získala spoločnosť podiel 49 % v januári tohto roka.

Energetický a průmyslový holding, a.s., je česká spoločnosť, ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetinský a Petr Kellner a slovenská finančná skupina J&T. Spoločnosť kúpila začiatkom tohto roka 49-percentný podiel SPP za 2,6 mld. eur. Do konca roka by sa mala skupina stať aj minoritným vlastníkom Stredoslovenskej energetiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame