Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
4. mája 2017 13:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Spoločnosti Shell sa v prvom kvartáli darilo

Zisk firmy v prvom kvartáli po úprave o zmeny hodnoty zásob a po vylúčení jednorazových položiek medziročne stúpol na 3,75 mld. USD zo sumy 1,55 mld. USD.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell v prvom kvartáli dosiahla viac ako zdvojnásobenie zisku, keďže ceny ropy sa zotavili. Firma okrem toho profitovala z redukcie nákladov, ktorú odštartovala v čase, keď cena ropy bola na dvanásťročnom minime. Shell vo štvrtok informoval, že jeho zisk v prvom štvrťroku po úprave o zmeny hodnoty zásob a po vylúčení jednorazových položiek stúpol na 3,75 mld. USD zo sumy 1,55 mld. USD, na ktorej bol v rovnakom období pred rokom.

Čistý zisk ropného a plynárenského giganta za január až marec sa medziročne zvýšil na 3,54 mld. USD z úrovne 484 mil. USD. Čistý zisk firmy na akciu za prvé tri mesiace tohto roka bol na úrovni 86 centov. Po úprave o jednorazové položky Shell vykázal zisk 82 centov na akciu. Tržby firmy za január až marec boli v objeme 73,31 mld. USD.

Generálny riaditeľ spoločnosti Shell Ben van Beurden uviedol, že jeho firma pripravuje alebo už zrealizovala predaj majetku za 20 mld. USD. Shell sa „rýchlo transformuje prostredníctvom konzistentnej a disciplinovanej realizácie našej stratégie“, uviedol generálny riaditeľ. Priemerná cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, bola v prvom kvartáli na úrovni 53,69 USD za barel. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška to bolo zdraženie o 58 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame