Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
25. mája 2016 15:53 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Spoločnosť Shell plánuje ďalšie prepúšťanie

Svoj plán prepúšťania do konca tohto roka, ktoré je spôsobené nízkymi cenami ropy, firma zvyšuje na 12 500 ľudí.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell zruší ďalších 2 200 pracovných miest, čiže svoj plán prepúšťania do konca tohto roka zvyšuje na 12 500 ľudí. Dôvodom sú nízke ceny ropy. Spoločnosť o tom informovala v stredu. Shell vlani prepustil 7 500 zamestnancov a pracovníkov, s ktorými mal priame dočasné zmluvy, a predtým uviedol, že 2 800 miest sa zruší v súvislosti s integráciou s firmou BG Group. Spojená spoločnosť Shell-BG v závere vlaňajška zamestnávala zhruba 94 600 ľudí.

„Napriek zlepšeniam, ktoré sme urobili v našom podnikaní, terajšie podmienky na trhu zostávajú náročné,“ povedal Paul Goodfellow, viceprezident firmy Shell pre Veľkú Britániu a Írsko. Firma Shell výrazne zredukovala svoje ročné výdavky na sumu pod 30 mld. USD. Zároveň s cieľom prekonať problém slabých cien ropy predáva majetok v hodnote 30 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame