Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spoločnosť OMV odkúpi aktíva pri pobreží Madagaskaru

Ropa ťažba more
Ilustračné foto omv.com

Rakúska skupina OMV odsúhlasila nákup 40 % akcií prieskumnej oblasti ležiacej západne od Madagaskaru od spoločnosti Niko Resources. Spoločnosť OMV o tom informovala v pondelok. Zo stanoviska firmy vyplýva, že tento krok podporí stratégiu spoločnosti vytvárať vyvážené portfólio v oblasti prieskumu a produkcie, vrátane príležitostí v oblasti subsaharskej Afriky.

Spoločnosť však neuviedla akú sumu za tieto akcie zaplatila firme Niko Resources. Tá si ponechala 35 %. Vlastníkom podielu vo výške 25 % je EnerMad.

OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. V oblasti rafinérií a marketingu pôsobí v 13 stredoeurópskych krajinách, vrátane Turecka, v prieskume a ťažbe je aktívna v 21 krajinách na piatich kontinentoch. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc OMV a zamestnáva 183 pracovníkov priamo a 1 100 pracovných miest vytvorila prostredníctvom siete čerpacích staníc.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. septembra 2013 10:48

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...