Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice SE
Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach www.javys.sk
13. septembra 2018 14:12 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Spoločnosť JAVYS bude mať nového generálneho riaditeľa

Generálnym riaditeľom firmy JAVYS bude Vladimír Švigár.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) bude mať od 14. septembra tohto roku nového generálneho riaditeľa, stane sa ním Vladimír Švigár. Výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa vyhlásila firma na svojej internetovej stránke 21. augusta tohto roka. Samotné výberové konanie sa uskutočnilo 6. septembra v sídle JAVYS. Švigára vymenovalo predstavenstvo firmy po prerokovaní s dozornou radou a po zvážení prezentácií jednotlivých uchádzačov. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Svigar web.jpg
Nový generálny riaditeľ spoločnosti JAVYS Vladimír Švigár, Zdroj: JAVYS

Ako ďalej uviedla firma, predsedu predstavenstva volí a odvoláva valné zhromaždenie na základe návrhu dozornej rady. Dozorná rada zabezpečuje výberové konanie na členov predstavenstva a na základe výsledkov výberového konania predloží valnému zhromaždeniu návrh na voľbu členov predstavenstva. Valné zhromaždenie zároveň určí, ktorý z členov predstavenstva je predsedom predstavenstva a podpredsedom predstavenstva. Predseda predstavenstva môže vykonávať funkciu generálneho riaditeľa. Výberové konanie na predsedu predstavenstva v súčasnosti firma neuskutočňuje.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame