Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto David Castillo Dominici/freedigitalphoto
1. mája 2015 14:25 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Spoločnosť EP Energy vykázala zisk 455 miliónov eur

Spoločnosť za vlaňajšok dosiahla konsolidované tržby v sume 2,397 mld. eur.

Spoločnosť EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH), v minulom roku dosiahla konsolidované tržby v sume 2,397 mld. eur. Konsolidovaný zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), čiže jadrový zisk bol za minulý rok v objeme 455 mil. eur. Ako EP Energy uviedla v správe o hospodárení za minulý rok, negatívne na ňu vlani vplývalo nezvyčajne teplé počasie a čiastočne aj klesajúce ceny elektriny.

Skupina EP Energy je strategický investor v energetike. Zaoberá sa od ťažby paliva až po dodávku elektriny či plynu. EP Energy zahŕňa viac ako 70 podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie a dodávky tepla, obchodu s elektrinou a plynom. EP Energy je najväčším dodávateľom tepla v Čechách a súčasne druhým najväčším výrobcom elektriny. Okrem Česka pôsobí aj na Slovensku a v Nemecku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies