Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spoločnosť EP Energy vykázala zisk 455 miliónov eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto David Castillo Dominici/freedigitalphoto

Spoločnosť za vlaňajšok dosiahla konsolidované tržby v sume 2,397 mld. eur.

Spoločnosť EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH), v minulom roku dosiahla konsolidované tržby v sume 2,397 mld. eur. Konsolidovaný zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), čiže jadrový zisk bol za minulý rok v objeme 455 mil. eur. Ako EP Energy uviedla v správe o hospodárení za minulý rok, negatívne na ňu vlani vplývalo nezvyčajne teplé počasie a čiastočne aj klesajúce ceny elektriny.

Skupina EP Energy je strategický investor v energetike. Zaoberá sa od ťažby paliva až po dodávku elektriny či plynu. EP Energy zahŕňa viac ako 70 podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie a dodávky tepla, obchodu s elektrinou a plynom. EP Energy je najväčším dodávateľom tepla v Čechách a súčasne druhým najväčším výrobcom elektriny. Okrem Česka pôsobí aj na Slovensku a v Nemecku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 1. mája 2015 14:25

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...