Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spoločnosť BP takmer zdvojnásobila zisk

ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com

Základný zisk ropného gigantu za október až december 2016 vzrástol na 400 mil. USD z úrovne 196 mil. USD v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Britský ropný gigant BP v štvrtom kvartáli takmer zdvojnásobil svoj zisk. Ako spoločnosť oznámila v utorok, jej základný zisk bez zohľadnenia jednorazových položiek a zmien hodnoty zásob za október až december 2016 vzrástol na 400 mil. USD z úrovne 196 mil. USD v rovnakom období predchádzajúceho roka. Čistý zisk bol vo výške 497 mil. USD po strate 3,31 mld. USD v poslednom kvartáli 2015.

Generálny riaditeľ firmy Bob Dudley konštatoval, že firma dosiahla v náročných podmienkach presvedčivé výsledky. Ropné firmy vo svete predávajú aktíva a znižujú náklady, aby sa prispôsobili nízkym cenám komodity. Cena ropy Brent, ktorá slúži ako referenčná pre obchodovanie na svetových trhoch, vlani klesla na 12-ročné dno 44 USD za barel.

BP v štvrtom kvartáli tiež zaevidovala dodatočné náklady vo výške 799 mil. USD súvisiace s haváriou v Mexickom zálive, kde v roku 2010 po explózii ropnej plošiny Deepwater Horizon nastal masívny únik ropy. Celková suma nárokov, ktoré si doteraz súdnou cestou uplatnili jednotlivci, firmy a regulačné úrady, sa tak vyšplhala na 62,6 mld. USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 7. februára 2017 10:07Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...