Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
2. mája 2017 13:47 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Spoločnosť BP v prvom kvartáli dosiahla zisk

Základný zisk firmy bez zohľadnenia jednorazových položiek a zmien hodnoty zásob bol na úrovni 1,51 mld. USD.

Britská ropná spoločnosť BP za prvý kvartál vykázala zisk a to vďaka rastúcim cenám ropy a úsporám v oblasti nákladov. Firma v utorok informovala, že za január až marec dosiahla čistý zisk v objeme 1,45 mld. USD, pričom v rovnakom období minulého roka skončila v strate v sume 583 mil. USD. Základný zisk firmy bez zohľadnenia jednorazových položiek a zmien hodnoty zásob sa medziročne zvýšil na 1,51 mld. USD z úrovne 532 mil. USD.

Spoločnosti BP v priebehu prvého štvrťroka pomohlo to, že priemerná cena severomorskej ropy Brent, ktorá slúži ako medzinárodná referenčná cena, bola na úrovni 53,69 USD za barel. V porovnaní s rovnakým kvartálom minulého roka sa jej cena zvýšila o 58 percent.

BP v prvom štvrťroku vytvorila rezervu v sume 161 mil. USD na pokrytie záväzkov súvisiacich s haváriou v Mexickom zálive, kde v roku 2010 po explózii ropnej plošiny Deepwater Horizon nastal únik ropy. Celkovo tak havária pre firmu doteraz znamenala náklady v objeme 62,75 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame