Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
14. apríla 2017 12:57 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Spojené štáty zvýšili aktivitu pri skúmaní ložísk ropy a plynu

Počet prieskumných vrtov v krajine sa tento týždeň zvýšil o osem na 847, pred rokom bolo v USA iba 440 aktívnych prieskumných vrtov.

Prieskum ložísk ropy a zemného plynu v USA sa tento týždeň zintenzívnil a počet prieskumných vrtov v krajine stúpol o osem na 847. Podľa údajov houstonskej spoločnosti Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach, sa v tomto týždni v USA pomocou 683 vrtov realizoval prieskum ložísk ropy a 162 vrtov slúžilo na prieskum ložísk zemného plynu. Dva vrty boli zmiešané. Pred rokom bolo v USA iba 440 aktívnych prieskumných vrtov.

Najvýraznejšie sa počet vrtov tento týždeň zvýšil v štáte Nové Mexiko, a to o sedem. Ľahká americká ropa vo štvrtok posilnila o 7 centov na 53,18 USD za barel napriek prognóze Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA), podľa ktorej sa globálny rast dopytu po rope v tomto roku spomalí už druhý rok po sebe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame