Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Repsol
Ilustračné foto. repsol.com
4. mája 2017 17:23 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Španielsky Repsol si výrazne vylepšil zisk

Zisk španielskej ropnej firmy za január až marec stúpol na 689 mil. eur z úrovne 434 mil. eur za rovnaké obdobie vlaňajška.

Španielska ropná spoločnosť Repsol v prvom kvartáli tohto roka dosiahla rast čistého zisku o 59 percent. Pomohlo jej zväčšenie ťažby v Británii, Brazílii a Líbyi. Spoločnosť Repsol vo štvrtok informovala, že jej zisk za január až marec stúpol na 689 mil. eur z úrovne 434 mil. eur za rovnaké obdobie minulého roka. Upravený čistý zisk firmy sa zvýšil o 10 percent na 630 mil. eur.

Upravený zisk divízie prieskumu Repsolu v prvom štvrťroku medziročne posilnil na sumu 224 mil. eur z úrovne 17 mil. eur. Priemerná cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, bola v prvom kvartáli na úrovni 53,69 USD za barel. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška to bolo zvýšenie o 58 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame