Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
4. októbra 2017 19:51 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Solárna energia sa stala najrýchlejšie rastúcim zdrojom výroby elektriny

Výroba elektriny zo solárnej energie vlani podľa Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) tvorila takmer dve tretiny novej globálnej kapacity.

Solárna energia sa v minulom roku stala najrýchlejšie rastúcim zdrojom výroby elektrickej energie. Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) v stredu uviedla, že výroba elektriny zo solárnej energie vlani tvorila takmer dve tretiny novej globálnej kapacity. Tento rast podľa IEA bol výsledkom rozmachu inštalácie fotovoltických panelov, predovšetkým v Číne, a to vďaka poklesu nákladov a väčšej podpore zo strany vlády.

IEA informovala, že kapacita solárnych panelov sa vlani zvýšila o 50 percent, pričom takmer polovicou sa na tomto raste podieľala Čína. Táto krajina sa tak stala lídrom pri produkcii elektriny z obnoviteľných zdrojov. Výroba elektriny s využitím uhlia však v uplynulých rokoch rástla napriek globálnym cieľom pri redukcii emisií uhlíka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame