SLSP sa podieľala na emisii dlhopisov pre eustream

22. júla 2013 14:02

Slovenská sporiteľňa (SLSP) participovala na syndikovanej emisii sedemročných korporátnych dlhopisov garantovaných spoločnosťou eustream v hodnote 500 mil. eur. Ako ďalej informovala sporiteľňa, emisia je splatná v júli 2020. Emisná cena predstavuje 99,390 % a výnos do splatnosti 3,851 % ročne. Celkový dopyt takmer 200 investorov dosiahol až 1,75 miliardy eur. Dlhopisy nakupovali podľa vyjadrení Slovenskej sporiteľne najmä investori z Veľkej Británie, Nemecka a Rakúska.

Kompresorová stanica spoločnosti eustream plyn
Kompresorová stanica spoločnosti eustream v Ivánke pri Nitre. SITA

Spoločnosť eustream, a. s., sa zaoberá prepravou zemného plynu na Slovensko a cez naše územie na európske trhy. Stopercentným akcionárom spoločnosti eustream je Slovenský plynárenský priemysel, a. s., ktorého 51-percentným akcionárom je Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR. Zvyšných 49 % vlastní Energetický a průmyslový holding, a. s. prostredníctvom Slovak Gas Holding B.V.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.Čo si o tom myslíte?