Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft
Čerpacia stanica spoločnosti Slovnaft slovnaft.sk
24. augusta 2017 11:18 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Slovnaft pokračuje v miliónových investíciách do modernizácie čerpačiek

Z aktuálneho počtu 253 čerpacích staníc zmodernizovala bratislavská rafinéria 175 čerpacích staníc, čo predstavuje zhruba 70 %.

Spoločnosť Slovnaft preinvestovala počas ostatných desiatich rokov do maloobchodnej siete takmer 70 miliónov eur. Ostatných šesť rokov sa bratislavská rafinéria venuje najmä modernizácii svojich čerpacích staníc. „Z aktuálneho počtu 253 čerpacích staníc je v novom dizajne 175 čerpacích staníc, čo predstavuje zhruba 70 %. Ďalšie sa postupne modernizujú,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Zhruba pred dvoma rokmi predstavil Slovnaft nový koncept predaja občerstvenia na svojich čerpacích staniciach s názvom Fresh Corner. V súčasnosti je postavených 87 predajní Fresh Corner. „Do konca roka ich bude vybudovaných ďalších 25. Predpokladáme, že modernizácia predajní na koncept Fresh Corner bude ukončená do konca roka 2019,“ doplnil Molnár.

Moderná benzínka

Začiatkom tohto leta otvoril Slovnaft v Bratislave na Prístavnej ulici unikátnu servisnú stanicu. Vybudovaná bola vedľa budovy Apollo klubu, kde v minulosti sídlilo riaditeľstvo rafinérie Apollo, predchodkyne Slovnaftu, ktorá bola zničená počas 2. svetovej vojny. Benzínka poskytuje inovatívne a nadštandardné služby, akými sú napríklad platba kartou priamo pri výdajnom stojane, takzvaného mobilného čašníka, prostredníctvom ktorého si môže zákazník objednať občerstvenie už počas tankovania, rovnako aj zariadenie na tankovanie kvapaliny do ostrekovačov, profesionálnu kúpeľňu pre psov, rokovaciu miestnosť s najnovšími technológiami či detský kútik. Samozrejmosťou sú zabudované tablety, nabíjacie stanice pre rôzne smartfóny, infokiosk, ktorý ponúka aj prehľad o aktuálnej situácii na cestách, ale aj rozšírená ponuka jedál v reštaurácii.

Plány do budúcna

Bratislavská rafinéria plánuje v najbližších mesiacoch pokračovať najmä v rozširovaní konceptu Fresh Corner. Naplánovaná je aj rekonštrukcia umývacích liniek a samoobslužných umývacích boxov. „V minulom roku sme zmodernizovali trinásť liniek a tri boxy. V tomto roku prejde rekonštrukciou spolu sedem umývacích liniek a jeden umývací box. Rovnako bude Slovnaft pokračovať aj vo výmene výdajných stojanov a vonkajšieho osvetlenia,“ konštatoval Molnár.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, ktorý sa zaoberá najmä spracovaním ropy v a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných látok. Slovnaft prevádzkuje sieť 253 čerpacích staníc na Slovensku. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame