Slovnaft podporil hľadanie najlepšieho startupu

20. októbra 2015 9:00
Autor: Slovnaft

Slovensko-maďarská obchodná a priemyselná komora v spolupráci so spoločnosťami SLOVNAFT, a.s., a OTP Banka Slovensko, a.s., spustili súťaž o najlepší Slovensko—maďarský startup roka 2015.

Slovnaft logo
Ilustračné foto. Slovnaft

Cieľom súťaže je finančne podporiť najlepšie nápady a inovácie podnikateľov pôsobiacich v pohraničnej oblasti južného Slovenska a severného Maďarska. Ocenenie 5000 eur získa najlepší slovenský, ako aj najlepší maďarský podnikateľský zámer.

„Chceme podporiť originálne nápady a idey z tohto regiónu a pomôcť im urobiť kľúčový krok k ich realizácii. Zároveň dúfam, že aj tento projekt prispeje k prehlbovaniu spolupráce medzi ľuďmi na oboch brehoch Dunaja,“ povedal Oszkár Világi, prezident Slovensko-maďarskej obchodnej a priemyselnej komory.

„OTP Banka Slovensko ako člen silnej maďarskej bankovej skupiny OTP Bank Nyrt. dlhodobo poskytuje zázemie slovensko-maďarskej spolupráce v oblasti podnikania. Sme radi, že môžeme aj takouto iniciatívou podporiť rozbiehajúce sa podnikateľské projekty, ktoré majú pozitívny efekt pre ekonomiky oboch štátov“ povedala Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko a členka predsedníctva Slovensko-maďarskej obchodnej a priemyselnej komory.

Záujemcovia sa môžu do súťaže hlásiť do 23. decembra 2015, pričom svoje podnikateľské zámery môžu predkladať existujúce aj novozaložené spoločnosti, ako i jednotlivci. Prvé kolo sa vyhodnotí do 29. februára 2016, následne budú najúspešnejší uchádzači pozvaní, aby osobne prezentovali a obhájili svoje projekty v druhom kole. Víťazi súťaže budú známi do 29. apríla 2016.

Súťaže sa môžu zúčastniť fyzické aj právnické osoby. Porota bude hodnotiť realizovateľnosť, inovatívnosť, kreativitu a prínos k rozvoju slovensko-maďarských vzťahov. Šancu získať lepšie hodnotenie majú súťažiaci, ktorí poskytnú verifikovateľné referencie a preukážu pripravenosť na realizáciu svojho projektu.

Ďalšie informácie, štatút súťaže a formulár pre podanie projektu nájdu záujemcovia na stránke www.smopk.eu.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?