Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft logo
Ilustračné foto. Slovnaft
20. októbra 2015 9:00 Energetika všeobecneAktuality od SlovnaftSITA

Slovnaft podporil hľadanie najlepšieho startupu

Slovensko-maďarská obchodná a priemyselná komora v spolupráci so spoločnosťami SLOVNAFT, a.s., a OTP Banka Slovensko, a.s., spustili súťaž o najlepší Slovensko—maďarský startup roka 2015.

Cieľom súťaže je finančne podporiť najlepšie nápady a inovácie podnikateľov pôsobiacich v pohraničnej oblasti južného Slovenska a severného Maďarska. Ocenenie 5000 eur získa najlepší slovenský, ako aj najlepší maďarský podnikateľský zámer.

„Chceme podporiť originálne nápady a idey z tohto regiónu a pomôcť im urobiť kľúčový krok k ich realizácii. Zároveň dúfam, že aj tento projekt prispeje k prehlbovaniu spolupráce medzi ľuďmi na oboch brehoch Dunaja,“ povedal Oszkár Világi, prezident Slovensko-maďarskej obchodnej a priemyselnej komory.

„OTP Banka Slovensko ako člen silnej maďarskej bankovej skupiny OTP Bank Nyrt. dlhodobo poskytuje zázemie slovensko-maďarskej spolupráce v oblasti podnikania. Sme radi, že môžeme aj takouto iniciatívou podporiť rozbiehajúce sa podnikateľské projekty, ktoré majú pozitívny efekt pre ekonomiky oboch štátov“ povedala Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko a členka predsedníctva Slovensko-maďarskej obchodnej a priemyselnej komory.

Záujemcovia sa môžu do súťaže hlásiť do 23. decembra 2015, pričom svoje podnikateľské zámery môžu predkladať existujúce aj novozaložené spoločnosti, ako i jednotlivci. Prvé kolo sa vyhodnotí do 29. februára 2016, následne budú najúspešnejší uchádzači pozvaní, aby osobne prezentovali a obhájili svoje projekty v druhom kole. Víťazi súťaže budú známi do 29. apríla 2016.

Súťaže sa môžu zúčastniť fyzické aj právnické osoby. Porota bude hodnotiť realizovateľnosť, inovatívnosť, kreativitu a prínos k rozvoju slovensko-maďarských vzťahov. Šancu získať lepšie hodnotenie majú súťažiaci, ktorí poskytnú verifikovateľné referencie a preukážu pripravenosť na realizáciu svojho projektu.

Ďalšie informácie, štatút súťaže a formulár pre podanie projektu nájdu záujemcovia na stránke www.smopk.eu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame