Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Slovnaft
19. októbra 2018 12:16 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Slovnaft investoval do svojich čerpačiek už 80 miliónov

Vďaka vynoveným čerpacím staniciam sa bratislavská rafinéria stala najväčšou slovenskou sieťou kaviarní.

Spoločnosť Slovnaft preinvestovala do modernizácie svojich čerpacích staníc 80 miliónov eur. V budúcom roku plánuje Slovnaft do maloobchodnej siete investovať ďalších takmer 27 miliónov eur. K aktuálnym 167 zmodernizovaným čerpacím staniciam pribudne tento rok ďalších 13 a v budúcom roku 48. Bratislavská rafinéria pritom prevádzkuje celkovo 253 čerpacích staníc. Na stretnutí s novinármi o tom informovala riaditeľka maloobchodnej siete Slovnaft Timea Reicher.

Najväčšia kaviareň

Bratislavská rafinéria má vďaka zmodernizovaným čerpacím staniciam najväčšiu slovenskú sieť kaviarní pod názvom Fresh Corner. „V súčasnosti sa denne na 167 prevádzkach predá viac ako 20 tisíc šálok kávy. Slováci si Fresh Corner obľúbili najmä pre kvalitnú kávu, ktorá sa pripravuje z viac ako 50 ton kávových zŕn ročne. Najobľúbenejším nápojom je espresso,“ dodala Reicher.

Prvé čerpacie stanice Fresh Corner otvoril Slovnaft v júli 2015 v Záhorskej Bystrici, Lučenci a vo Vyšnom Kubíne. Okrem čerstvej kávy v nich ponúka aj na mieste dopekané sladké a slané pečivo a rýchle občerstvenie. Na vybraných čerpacích staniciach sú v ponuke aj čerstvé zeleninové či ovocné šaláty alebo zdravé nápoje, známe ako smoothies. Koncom vlaňajška sa tento gastro koncept rozrástol aj o reštaurácie Fresh Corner Restaurant.

„Fresh Corner v súčasnosti reprezentuje značku najväčšieho kaviarenského reťazca na Slovensku. V Českej republike a v Maďarsku sme otvorili Fresh Corner kaviarne aj mimo čerpacích staníc a podobne uvažujeme aj u nás,“ povedala Reicher.

Káva súčasť života

Nedávny prieskum Slovnaftu zameraný na zvyky Slovákov spojených s pitím kávy ukázal, že káva je dôležitou súčasťou života až 90 % respondentov, ktorí si ju vychutnajú minimálne raz do dňa. „Väčšina ľudí si dopraje kávu hneď po prebudení v pohodlí domova. Až sedem z desiatich ľudí sa pri výbere miesta pre kúpu kávy zameriava na jej kvalitu a následne aj na atmosféru a pomer ceny a kvality,“ konštatovala Reicher.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc na Slovensku. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame