Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Slovnaft
Rafinéria Slovnaft slovnaft.sk
10. apríla 2014 17:13 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Slovnaft dividendy z minuloročného zisku nevyplatí

Presunom vlaňajšieho zisku na účet nerozdeleného zisku chce spoločnosť Slovnaft zabezpečiť zdroje pre budúce investície

Spoločnosť Slovnaft, a. s. prevedie vlaňajší čistý zisk vo výške 8,17 mil. eur do nerozdeleného zisku minulých rokov z dôvodu plánovaných rozsiahlych rozvojových investícií. Rozhodlo o tom vo štvrtok riadne valné zhromaždenie spoločnosti s tým, že akcionárom tento rok dividendy nevyplatí. Presunom vlaňajšieho zisku na účet nerozdeleného zisku chce Slovnaft zabezpečiť zdroje pre budúce investície. „Dôvodom je potreba finančných prostriedkov pre rozvojové investície v nasledujúcich rokoch, ktoré podporia naše trhové pozície doma i v zahraničí a prispejú k dlhodobo pozitívnym výsledkom spoločnosti,” povedal novozvolený predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi.

Akcionári prerokovali aj výročnú správu spoločnosti a schválili riadnu individuálnu a konsolidovanú účtovnú závierku za rok 2013. Tiež odsúhlasili, že spoločnosť bude môcť pri splnení určených podmienok nadobúdať vlastné akcie. „Tie by následne mohla použiť napríklad ako protiplnenie pri vybraných obchodných transakciách alebo ich využívať v rámci programu odmeňovania. Podobné pravidlá platia aj pre materskú spoločnosť MOL so sídlom v Budapešti,“ informoval hovorca Slovnaftu Anton Molnár. Možnosť nadobúdania vlastných akcií spoločnosťou nie je totožná s ponukou na prevzatie, ani s povinnou ponukou na prevzatie v zmysle zákona o cenných papieroch.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Spoločnosť na konci septembra minulého roka prevádzkovala 212 čerpacích staníc. Slovnaft je členom medzinárodnej ropnej a plynárenskej skupiny MOL, ktorá v spoločnosti vlastní 98,4 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies