Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Premiér Robert Fico Slovnitegra Energy Levice
Vtedajší premiér Robert Fico pri spúšťaní paroplynového zdroja spoločnosti Slovintegra Energy v Leviciach do prevádzky v roku 2007. SITA
13. júna 2013 15:45 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovintegra Energy vlani zvýšila tržby aj zisk

Spoločnosť Slovintegra Energy, s.r.o., ktorá prevádzkuje paroplynový energetický zdroj v Leviciach, zaznamenala v minulom roku nárast tržieb aj zisku. Ako vyplýva z informácii uverejnených v Obchodnom vestníku, tržby spoločnosti za predaj vlastných výrobkov a služieb vlani dosiahli takmer 44,5 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o 4,8 %.

Výrobná spotreba firmy naproti tomu podľa zverejnených údajov naopak mierne klesla o niečo vyše 1 % na 32,7 mil. eur. Zásluhu na tom mal predovšetkým pokles spotreby materiálu, energie a ostatných skladovateľných dodávok. Po započítaní ostatných nákladov a výnosov tak spoločnosť Slovintegra Energy vykázala v minulom roku čistý zisk na úrovni 4,3 mil. eur, kým v roku 2012 dosiahol zisk firmy 1,4 mil. eur.

Spoločnosť Slovintegra Energy, s.r.o. bola založená koncom roka 2005 ešte pod obchodným názvom Adato Energy, s.r.o. Pod aktuálnym obchodným názvom pôsobí po organizačných zmenách v rámci spoločnosti od polovice roka 2006. Slovintegra Energy zabezpečuje výrobu a dodávku elektrickej energie a tepla, vrátane poskytovania podporných služieb. Paroplynový energetický zdroj v Leviciach, ktorý spoločnosť prevádzkuje, má projektovaný elektrický výkon 82 MW a tepelný výkon 32 MW.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame