Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň
Ilustračné foto. SITA
21. októbra 2013 12:58 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenským energetikom sa otvára priestor v Čiernej Hore

Slovenské energetické firmy budú možno onedlho participovať na projektoch v Čiernej Hore. Slovenskí energetici by sa mohli zúčastniť na projekte výstavby hydroelektrárne na rieke Morača a hydroelektrárne Komarnica, na výstavbe druhého bloku tepelnej elektrárne Plevlja a pri využití baní v Plevlja a v Berane. Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR (MH) po návšteve ministra Tomáša Malatinského na pôde Hospodárskej komory Čiernej hory, príležitosti by mali dostať slovenské spoločnosti aj pri výstavbe malých vodných elektrární, ako aj pri výstavbe energetických zdrojov využívajúcich vietor a biomasu.

„Slovenskí podnikatelia majú záujem o energetické projekty v Čiernej Hore. Prioritou našich záujmov v tejto krajine je v súčasnosti výstavba a rekonštrukcia energetických kapacít, ale aj projekty z oblasti obnoviteľných zdrojov,“ povedal partnerom Malatinský. Prehĺbenie vzájomnej spolupráce v oblasti energetiky by malo podporiť aj Memorandum o porozumení medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Čiernej Hory o spolupráci v oblasti energetiky, ktoré podpísali ministri hospodárstva Tomáš Malatinský a Vladimír Kavarić.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies