Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie SEPS
Elektrické vedenie SITA
3. mája 2017 16:59 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenský prevádzkovateľ elektrizačnej prenosovej sústavy vlani so ziskom

Podnik SEPS dosiahol čistý zisk 57,3 milióna eur.

Spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) dosiahla v minulom roku čistý zisk vyše 57,3 milióna eur. Riadne valné zhromaždenie, ktoré prerokovalo a schválilo účtovnú závierku, rozhodlo, že zisk poputuje do položky nerozdelený zisk. Ako informoval vedúci odboru komunikácie SEPS Norbert Deák, podnik zaznamenal v sledovanom období výnosy v objeme viac ako 368 miliónov eur pri celkových nákladoch vrátane dane z príjmov necelých 311 miliónov eur.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti. Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Jediným akcionárom firmy je Ministerstvo financií SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame