Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kotol
Ilustračné foto SITA
6. novembra 2017 16:42 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenský podnik zrejme zmodernizuje kubánsku elektráreň

Do konca tohto roka má firma SES Tlmače predložiť kubánskej strane konečnú ponuku.

Slovenská firma SES Tlmače s najväčšou pravdepodobnosťou zmodernizuje tri bloky kubánskej elektrárne CTE Nuevitas. „Je to pre nás ďalší projekt pre kubánsku energetiku, nakoľko sa jedná o bloky svojho času dodané československými firmami. Rovnako tak je našou nespornou výhodou, že kotol má byť projektovaný na spaľovanie kubánskeho cruda a v tomto smere máme ako jediná firma referencie v spaľovaní uvedeného paliva,“ informovala vedúca kancelárie generálneho riaditeľa SES Tlmače Anna Števová.

V súčasnosti prebiehajú finálne exkluzívne rokovania medzi spoločnosťami Union Eléctrica de Cuba, prevádzkovateľom spomínanej elektrárne, a SES Tlmače o rozsahu modernizácie štvrtého bloku. Do konca tohto roka má slovenský podnik predložiť kubánskej strane konečnú ponuku.

„Máme unikátnu pozíciu na kubánskom trhu a sledujeme tu niekoľko veľmi zaujímavých projektov v modernizácii elektrární v tejto krajine. Veríme, že získame podporu EXIM SR pri financovaní projektu CTE Nuevitas a to i s ohľadom na naše veľmi úspešné referencie v realizovaných projektoch na Kube v predchádzajúcom období,“ uviedol generálny riaditeľ SES Tlmače Martin Paštika.

Elektráreň CTE Nuevitas je spoločným dielom československých firiem, kde bolo spolu postavených a uvedených do prevádzky šesť blokov s kotlami projektovanými, vyrobenými a dodanými spoločnosťou SES Tlmače. V súčasnosti sú bloky jeden až tri mimo prevádzku. SES Tlmače zmodernizujú štvrtý až šiesty blok. SES Tlmače pôsobia na trhu kubánskej energetiky približne 45 rokov. Za toto obdobie zabezpečili výstavbu 17 nových kotlov a rekonštrukciu troch existujúcich ruských kotlov s celkovým výkonom 1 325 megawattov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame