Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚJD Marta Žiaková
Predsedníčka ÚJD Marta Žiaková (v pravo) a generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Yukiya Amano. ÚJD
21. septembra 2015 13:12 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovensko už nepredsedá Rade guvernérov MAAE

Predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR Marta Žiaková v pondelok ukončila svoje ročné predsedníctvo.

Slovensko už nepredsedá Rade guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR (ÚJD) Marta Žiaková totiž v pondelok ukončila svoje ročné predsedníctvo.

„Medzi kľúčové úspechy slovenského predsedníctva v Rade guvernérov MAAE možno označiť prijatie rozpočtu agentúry na roky 2016 až 2017, prijatie mechanizmu na získanie mimorozpočtových prostriedkov na zastrešovanie aktivít agentúry, vznik Banky nízko-obohateného uránu v Kazachstane, a predovšetkým odsúhlasenie zastrešenia implementácie technických opatrení vyplývajúcich z finálnej dohody k Iránskemu jadrovému programu,“ informovala hovorkyňa ÚJD Zuzana Hosťovecká.

Rada guvernérov je 35-členný riadiaci orgán MAAE, špecializovanej agentúry systému OSN, ktorá je považovaná za svetové centrum spolupráce v jadrovej oblasti s cieľom podporovať bezpečné a mierové využívanie jadrových technológií. Prostredníctvom svojho verifikačného systému zabezpečuje overenie, že jadrové prevádzky a materiály sú používané výhradne na mierové účely, čím sa zamedzuje ich zneužitiu na vojenské ciele.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies