Slovensko bude mať novú aj zrekonštruované rozvodne

6. februára 2017 14:54
SITA

Štátny prevádzkovateľ elektrizačnej prenosovej sústavy podpísal so združením SAG Elektrovod a Alter Energo zmluvu na zhotovenie 400-kilovoltovej rozvodne Bystričany a na rozšírenie 400-kilovoltových rozvodní Ždaňa a Križovany.

Elektrina SEPS
Ilustračné foto SEPS

Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) ide realizovať investičný projekt za takmer 14 miliónov eur týkajúci sa elektrických rozvodní. Štátny prevádzkovateľ elektrizačnej prenosovej sústavy podpísal so združením SAG Elektrovod a Alter Energo zmluvu na zhotovenie 400-kilovoltovej rozvodne Bystričany a na rozšírenie 400-kilovoltových rozvodní Ždaňa a Križovany. „Zrealizovanie investičných projektov umožní zaústenie nových 400-kilovoltových prenosových vedení do spomínaných rozvodní. Zvýši sa spoľahlivosť prenosu a dodávky elektriny,“ uviedol vedúci odboru komunikácie SEPS Norbert Deák.

Spoločnosti, s ktorými SEPS podpísala zmluvu, vzišli z minuloročnej verejnej súťaže podľa pravidiel Európskej banky pre obnovu a rozvoj. „Predbežný záujem o túto súťaž prejavilo účasťou na obhliadke staveniska 16 spoločností a združení. Ponuky podalo päť uchádzačov, pričom ponuka združenia SAG Elektrovod a Alter Energo bola cenovo najvýhodnejšia,“ konštatoval Deák s tým, že s realizáciou projektu sa začne v druhom štvrťroku tohto roka.

Investičný projekt je spolufinancovaný Európskou bankou pre obnovu a rozvoj z prostriedkov Medzinárodného fondu na odstavenie Jadrovej elektrárne V1 Bohunice.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?