Slovenskí finančníci stavajú produktovod v Laose

17. marca 2015 10:51

Investičná skupina Slavia Capital sa bude podieľať na výstavbe produktovodu medzi Laosom a Vietnamom. Celkové investície by mali presiahnuť 500 miliónov USD.

Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net

Investičná skupina Slavia Capital sa zúčastní v Laose na realizácii energetického projektu za stovky miliónov dolárov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Energy&Commodities sa bude podieľať na výstavbe produktovodu medzi Laosom a Vietnamom. „Ide o prvú fázu projektu. Zhromaždili sme množstvo technických, legislatívnych a marketingových údajov. Vykonali sme prieskumné, hydrologické a geologické práce. Taktiež sme uskutočnili projektové výpočty. Poskytujeme laoskej strane posudok diela,” informoval predseda predstavenstva spoločnosti Energy&Commodities Pavel Horváth.

Produktovodom sa bude prepravovať benzín a nafta z budovaného hlbokomorského vietnamského terminálu Hon La do laoského distribučného terminálu Lang Khang. Pôjde o dve paralelné potrubia v dĺžke 148 kilometrov. Kapacita pripravovaného produktovodu bude 6,6 mil. ton petropropuktov ročne. Skladovacia kapacita terminálu v Hon La bude 300 tisíc ton a kapacita distribučného terminálu v Lang Khang sa projektuje v objeme 200 tisíc ton. Časový harmonogram samotnej výstavby sa predpokladá na tri roky, pričom celkové investície by mali presiahnuť 500 miliónov USD.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?