Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net
17. marca 2015 10:51 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenskí finančníci stavajú produktovod v Laose

Investičná skupina Slavia Capital sa bude podieľať na výstavbe produktovodu medzi Laosom a Vietnamom. Celkové investície by mali presiahnuť 500 miliónov USD.

Investičná skupina Slavia Capital sa zúčastní v Laose na realizácii energetického projektu za stovky miliónov dolárov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Energy&Commodities sa bude podieľať na výstavbe produktovodu medzi Laosom a Vietnamom. „Ide o prvú fázu projektu. Zhromaždili sme množstvo technických, legislatívnych a marketingových údajov. Vykonali sme prieskumné, hydrologické a geologické práce. Taktiež sme uskutočnili projektové výpočty. Poskytujeme laoskej strane posudok diela,” informoval predseda predstavenstva spoločnosti Energy&Commodities Pavel Horváth.

Produktovodom sa bude prepravovať benzín a nafta z budovaného hlbokomorského vietnamského terminálu Hon La do laoského distribučného terminálu Lang Khang. Pôjde o dve paralelné potrubia v dĺžke 148 kilometrov. Kapacita pripravovaného produktovodu bude 6,6 mil. ton petropropuktov ročne. Skladovacia kapacita terminálu v Hon La bude 300 tisíc ton a kapacita distribučného terminálu v Lang Khang sa projektuje v objeme 200 tisíc ton. Časový harmonogram samotnej výstavby sa predpokladá na tri roky, pričom celkové investície by mali presiahnuť 500 miliónov USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies