Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
25. marca 2015 17:22 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenskí finančníci mieria na slovinský trh

Spoločnosť J&T Investment Opportunities Limited získala 7,9-percentný podiel v slovinskom predajcovi pohonných látok, spoločnosti Petrol.

Spoločnosť J&T Investment Opportunities Limited, ktorá je dcérskou firmou J&T Private Equity Group, získala viac ako 7,9-percentný podiel v slovinskej spoločnosti Petrol. Tá je lídrom v oblasti dodávania pohonných hmôt a iných ropných produktov v Slovinsku.

„Akvizícia je v súlade s dlhodobou investičnou stratégiou skupiny v oblasti petrochemického priemyslu. Vstupom došlo nielen k posilneniu postavenia spoločnosti v tomto odvetví, ale tiež k vytvoreniu priestoru pre využitie potenciálnych synergických efektov s ďalšími investíciami skupiny,“ informovala spoločnosť J&T Private Equity Group.

Petrol je slovinská energetická spoločnosť, ktorá vlastní v krajinách bývalej Juhoslávie celkovo 472 čerpacích staníc. Je hlavným strategickým dodávateľom pohonných hmôt a ďalších energetických produktov na slovinskom trhu. J&T Private Equity Group je európsky investor, ktorý je aktívny predovšetkým v oblasti energetiky a priemyslu, realít, médií, športu, cestovného ruchu, informačných a komunikačných technológií, či vedy a výskumu. Skupina J&T Private Equity Group bola založená na konci roku 2013 po oddelení nebankových aktivít finančnej skupiny J&T, ktorá vznikla v roku 1994.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies