Slovenské energetické firmy sú najlepšími platiteľmi daní

8. decembra 2015 16:22

V Bratislavskom kraji je najlepším platiteľom dane z príjmov právnických osôb Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, v Košickom kraji to bola energetická firma Východoslovenská energetika.

Peniaze
Ilustračné foto pixabay.com

Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov korporátnych daní v jednotlivých krajoch, ako aj najlepšieho v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty. Ide pritom o firmy, ktoré za zdaňovacie obdobie roka 2014 zaplatili najvyššiu daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch a na úrade pre vybrané daňové subjekty. Dominovali energetické firmy, ktoré si okrem ocenenia nazvaného Merkúr 2015 za najlepších platiteľov korporátnej dane v dvoch krajoch odniesli aj cenu „Skokan roka“.

Ocenená Východoslovenská energetika aj Eustream

V Bratislavskom kraji je najlepším platiteľom dane z príjmov právnických osôb Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., v Košickom kraji ďalšia energetická firma Východoslovenská energetika, a. s. Za Banskobystrický kraj si cenu odniesla spoločnosť Slovenská banská, spol. s r. o. a najlepším platiteľom korporátnej dane v Nitrianskom kraji bola firma de Miclén, a. s. V Prešovskom kraji dominovala firma Muller Textiles Slovakia, s. r. o., v Trenčianskom kraji Pharmaeduca, s. r. o., v Trnavskom kraji Respect Slovakia, s. r. o. a v Žilinskom kraji Dhollandia Central Europe, s. r. o. Najvyššiu zaplatenú daň z príjmov v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty mala Kia Motors Slovakia, s. r. o. Spomínanú cenu „Skokan roka“ pre daňový subjekt, ktorý vlani v medziročnom porovnaní zaznamenal najvyšší nárast zaplatenej dane z príjmov, získala spoločnosť Eustream.

Nesmeli mať žiadne dlhy

Zástupcovia spomenutých firiem si prevzali ocenenia v utorok z rúk prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho. „Išlo o tretí ročník oceňovania. Finančná správa sa inšpirovala podobným rebríčkom v susednej Českej republike, kde firmy s najlepším výsledkom vyzdvihujú už niekoľko rokov,“ informuje finančná správa. Cenu pritom mohli získať iba spoločnosti, ktoré neevidovali žiaden dlh na daniach, žiadne nálezy z daňových kontrol nad 10 tis. eur a taktiež nemali žiadne porušenia zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?