Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
8. decembra 2015 16:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenské energetické firmy sú najlepšími platiteľmi daní

V Bratislavskom kraji je najlepším platiteľom dane z príjmov právnických osôb Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, v Košickom kraji to bola energetická firma Východoslovenská energetika.

Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov korporátnych daní v jednotlivých krajoch, ako aj najlepšieho v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty. Ide pritom o firmy, ktoré za zdaňovacie obdobie roka 2014 zaplatili najvyššiu daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch a na úrade pre vybrané daňové subjekty. Dominovali energetické firmy, ktoré si okrem ocenenia nazvaného Merkúr 2015 za najlepších platiteľov korporátnej dane v dvoch krajoch odniesli aj cenu „Skokan roka“.

Ocenená Východoslovenská energetika aj Eustream

V Bratislavskom kraji je najlepším platiteľom dane z príjmov právnických osôb Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., v Košickom kraji ďalšia energetická firma Východoslovenská energetika, a. s. Za Banskobystrický kraj si cenu odniesla spoločnosť Slovenská banská, spol. s r. o. a najlepším platiteľom korporátnej dane v Nitrianskom kraji bola firma de Miclén, a. s. V Prešovskom kraji dominovala firma Muller Textiles Slovakia, s. r. o., v Trenčianskom kraji Pharmaeduca, s. r. o., v Trnavskom kraji Respect Slovakia, s. r. o. a v Žilinskom kraji Dhollandia Central Europe, s. r. o. Najvyššiu zaplatenú daň z príjmov v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty mala Kia Motors Slovakia, s. r. o. Spomínanú cenu „Skokan roka“ pre daňový subjekt, ktorý vlani v medziročnom porovnaní zaznamenal najvyšší nárast zaplatenej dane z príjmov, získala spoločnosť Eustream.

Nesmeli mať žiadne dlhy

Zástupcovia spomenutých firiem si prevzali ocenenia v utorok z rúk prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho. „Išlo o tretí ročník oceňovania. Finančná správa sa inšpirovala podobným rebríčkom v susednej Českej republike, kde firmy s najlepším výsledkom vyzdvihujú už niekoľko rokov,“ informuje finančná správa. Cenu pritom mohli získať iba spoločnosti, ktoré neevidovali žiaden dlh na daniach, žiadne nálezy z daňových kontrol nad 10 tis. eur a taktiež nemali žiadne porušenia zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame