Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mochovce atómová elektráreň
Atómová elektráreň Mochovce seas.sk
22. mája 2015 6:21 ElektrinaAktuality od Slovenské elektrárneSITA

Slovenské elektrárne znova otvárajú elektrárne pre verejnosť

Podujatie Otvorená elektráreň začína už budúci víkend v Mochovciach.

Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel už po 9-krát otvárajú brány svojich závodov pre verejnosť. Séria obľúbených podujatí Otvorená elektráreň začína v sobotu, 30. mája 2015 v Mochovciach. Do 27. júna bude každú sobotu na rôznych miestach Slovenska ponúkať atraktívny program.

Populárna víkendová akcia prinesie zábavu, súťaže aj poučenie o prevádzkach, ktoré vyrábajú elektrinu pre Slovensko. Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo Otvorené elektrárne takmer 94-tisíc ľudí. „Ročník 2015 sa bude znieť v znamení bezpečnosti, ktorá je alfou a omegou práce zamestnancov elektrární. Budeme spájať rôzne aktivity združení a organizácii z regiónov na remeselných trhoch, pri varení gastronomických špecialít, či na panelových diskusiách Občianskej informačnej komisie jadrovej elektrárne Bohunice. Našou najväčšou atrakciou však bude návšteva interaktívneho Energolandu, ktorý patrí k najlepším infocentrám v regióne, spájajúc zábavu s poznatkami pre veľkých aj a malých ,“ hovorí Michele Bologna, šéf útvaru externých vzťahov a udržateľného rozvoja Slovenských elektrární.

Jednotlivé elektrárne budú otvorené pre dospelých aj detských návštevníkov v týchto termínoch:

JE Mochovce 30. mája Mochovce

kontakt: infocentrum@enel.com

TE Vojany 6. júna Vojany

kontakt: mikulas.vaszily@enel.com

JE Bohunice 20. júna Bohunice

kontakt: infoebo@enel.com

VE Liptovská Mara 27. júna Trenčín

kontakt: veronika.cicova@enel.com

V prípade záujmu o prehliadku jadrovej elektrárne je potrebné minimálne jeden týždeň pred konaním podujatia zaslať na adresu uvedenú v tabuľke základné údaje: meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Pre hostí je pripravená trasa po areáloch závodov s odborným výkladom a možnosťou vidieť napríklad strojovne, skládku uhlia, riadiacu miestnosť, rôzne technológie a čerpadlá či prehliadka hasičskej techniky.

Podujatie Otvorená elektráreň s bohatým kultúrnym programom, občerstvením a množstvom atrakcií je ideálnym tipom pre sobotný rodinný výlet. Pripravená je bicyklová show, vedomostná súťaž o energii či karaoke, ale aj vystúpenia superstaristov, detských súborov či ocenenie práce detských domovov z regiónov symbolickým šekom. V amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach podporí spevom populárny Martin Madej a spievodným slovom Ludvig Bagin, pod vodnou elektrárňou L. Mara to bude moderátor Alex Štefuca z rádia Vlna.

V Jaslovských Bohuniciach prebehne aj opakujúce sa podujatie V Bohunicách pri kaštieli spojené s prezentáciou aj medzinárodných folklórnych súborov.

V blízkosti vodnej elektrárne sa predstavia miestne súbory veľkých i malých a vo Vojanoch bude spestrením súťaž vo varení gulášu, spojená s ochutnávkou a futbalový turnaj o Pohár generálneho riaditeľa

Poznámka pre zástupcov médií:

Na vytváranie audiovizuálnych a fotografických materiálov v závodoch elektrární je potrebné zvláštne povolenie. V prípade záujmu pošlite popri vyššie uvedených údajoch aj výrobné číslo kamery alebo fotoaparátu na uvedené adresy, prípadne na jana.burdova@enel.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies