Slovenské elektrárne znova otvárajú elektrárne pre verejnosť

22. mája 2015 6:21
Autor: Slovenské elektrárne

Podujatie Otvorená elektráreň začína už budúci víkend v Mochovciach.

Mochovce atómová elektráreň
Atómová elektráreň Mochovce seas.sk

Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel už po 9-krát otvárajú brány svojich závodov pre verejnosť. Séria obľúbených podujatí Otvorená elektráreň začína v sobotu, 30. mája 2015 v Mochovciach. Do 27. júna bude každú sobotu na rôznych miestach Slovenska ponúkať atraktívny program.

Populárna víkendová akcia prinesie zábavu, súťaže aj poučenie o prevádzkach, ktoré vyrábajú elektrinu pre Slovensko. Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo Otvorené elektrárne takmer 94-tisíc ľudí. „Ročník 2015 sa bude znieť v znamení bezpečnosti, ktorá je alfou a omegou práce zamestnancov elektrární. Budeme spájať rôzne aktivity združení a organizácii z regiónov na remeselných trhoch, pri varení gastronomických špecialít, či na panelových diskusiách Občianskej informačnej komisie jadrovej elektrárne Bohunice. Našou najväčšou atrakciou však bude návšteva interaktívneho Energolandu, ktorý patrí k najlepším infocentrám v regióne, spájajúc zábavu s poznatkami pre veľkých aj a malých ,“ hovorí Michele Bologna, šéf útvaru externých vzťahov a udržateľného rozvoja Slovenských elektrární.

Jednotlivé elektrárne budú otvorené pre dospelých aj detských návštevníkov v týchto termínoch:

JE Mochovce 30. mája Mochovce

kontakt: infocentrum@enel.com

TE Vojany 6. júna Vojany

kontakt: mikulas.vaszily@enel.com

JE Bohunice 20. júna Bohunice

kontakt: infoebo@enel.com

VE Liptovská Mara 27. júna Trenčín

kontakt: veronika.cicova@enel.com

V prípade záujmu o prehliadku jadrovej elektrárne je potrebné minimálne jeden týždeň pred konaním podujatia zaslať na adresu uvedenú v tabuľke základné údaje: meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Pre hostí je pripravená trasa po areáloch závodov s odborným výkladom a možnosťou vidieť napríklad strojovne, skládku uhlia, riadiacu miestnosť, rôzne technológie a čerpadlá či prehliadka hasičskej techniky.

Podujatie Otvorená elektráreň s bohatým kultúrnym programom, občerstvením a množstvom atrakcií je ideálnym tipom pre sobotný rodinný výlet. Pripravená je bicyklová show, vedomostná súťaž o energii či karaoke, ale aj vystúpenia superstaristov, detských súborov či ocenenie práce detských domovov z regiónov symbolickým šekom. V amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach podporí spevom populárny Martin Madej a spievodným slovom Ludvig Bagin, pod vodnou elektrárňou L. Mara to bude moderátor Alex Štefuca z rádia Vlna.

V Jaslovských Bohuniciach prebehne aj opakujúce sa podujatie V Bohunicách pri kaštieli spojené s prezentáciou aj medzinárodných folklórnych súborov.

V blízkosti vodnej elektrárne sa predstavia miestne súbory veľkých i malých a vo Vojanoch bude spestrením súťaž vo varení gulášu, spojená s ochutnávkou a futbalový turnaj o Pohár generálneho riaditeľa

Poznámka pre zástupcov médií:

Na vytváranie audiovizuálnych a fotografických materiálov v závodoch elektrární je potrebné zvláštne povolenie. V prípade záujmu pošlite popri vyššie uvedených údajoch aj výrobné číslo kamery alebo fotoaparátu na uvedené adresy, prípadne na jana.burdova@enel.com.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?