Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice seas.sk
25. mája 2015 17:57 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenské elektrárne vlani so ziskom

Slovenský dominantný výrobca elektriny dosiahol v minulom roku čistý zisk vo výške 170 miliónov eur.

Slovenské elektrárne, a. s. (SE) dosiahli v minulom roku čistý zisk vo výške 170 miliónov eur. Zisk pre úrokmi, odpismi a zdanením bol na úrovni 531 miliónov eur. „Naše silné výsledky potvrdzujú správnosť stratégie zvyšovania efektívnosti vo všetkých oblastiach firmy, ako aj úspešnosť nášho obchodovania na trhu i manažmentu nasadzovania jednotlivých typov elektrární, napriek ďalšiemu výraznému poklesu ceny elektriny,“ uviedol po schválení hospodárskych výsledkov valným zhromaždením generálny riaditeľ SE Nicola Cotugno.

Prioritou Mochovce

Šéf slovenského dominantného výrobcu elektriny potvrdil, že najväčšou prioritou v tomto roku je dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. „V roku 2015 budeme pokračovať v aktivitách zameraných na dosahovanie takýchto dobrých výsledkov a v investičnej stratégii, kde dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce je našou strategickou prioritou,“ povedal Cotugno. Spoločnosť vlani preinvestovala 707 miliónov eur. Slovenské elektrárne vlani dodali 20 215 gigawatthodín elektriny, z toho 92 % bolo vyrobených bez produkcie škodlivých emisií oxidu uhličitého.

Noví členovia

Riadne valné zhromaždenie zároveň zvolilo nových členov predstavenstva a dozornej rady spoločnosti. Novým členom predstavenstva sa stal Ľubomír Maxim, nominant akcionára Enel Produzione S.p.A. Novými členmi dozornej rady sa stali nominanti akcionára Enel Produzione S.p.A., Leonardo Zannella, Vittorio Giuseppe Francesco Vagliasindi, Roberto Antonio Enzo Deambrogio, Ludovica Maria Vittoria Parodi Borgia a Alessandra Proietti Semproni. Predsedom dozornej rady sa stal Roberto Antonio Enzo Deambrogio, nominant akcionára Enel Produzione S.p.A. a podpredsedom dozornej rady sa stal Radovan Okenka, nominant akcionára Slovenská republika.

Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú viac ako päťtisíc megawattov inštalovaného výkonu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame