Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA
25. mája 2016 19:55 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenské elektrárne vlani s čistým ziskom 24 miliónov

Pokles zisku z úrovne 170 mil. eur v roku 2014 je dôsledkom vykázania zníženia hodnoty majetku a zhoršujúcich sa trhových podmienok.

Riadne valné zhromaždenie spoločnosti Slovenské elektrárne (SE) zvolilo nového člena predstavenstva a nových členov dozornej rady spoločnosti. Členom predstavenstva sa opätovne stal Jozef Zlatňanský. Novými členmi dozornej rady sa stali Richard Paško a William Hartert. Paško sa zároveň stal predsedom dozornej rady. Podpredsedom dozornej rady je Roberto Deambrogio. Valné zhromaždenie zároveň schválilo na stredajšom rokovaní finančné výsledky za rok 2015. Slovenské elektrárne vykázali za rok 2015 zisk pred úrokmi, odpismi a zdanením EBITDA vo výške 869 mil. eur. Informovala o tom spoločnosť.

Medziročný nárast o 63 % bol ovplyvnený najmä zmenou odhadu rezervy na vyraďovanie a likvidáciu jadrovoenergetických zariadení a náklady na ukladanie vyhoreného paliva, ako aj pokračujúcim úsilím o nákladovú optimalizáciu a efektívnosť, čo čiastočne vyvážilo podľa vyjadrení firmy pokles cien elektriny.

Výška čistého zisku za minulý rok bola na úrovni 24 mil. eur, pričom pokles z úrovne 170 mil. eur v roku 2014 je dôsledkom vykázania zníženia hodnoty majetku a zhoršujúcich sa trhových podmienok. Výška investícií predstavovala 722 mil. eur. Väčšina smerovala do dostavby blokov 3 a 4 jadrových elektrární Mochovce.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies