Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenské elektrárne si berú od Rusov 870 miliónový úver

Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA

Banka Sberbank poskytne slovenskému dominantného výrobcovi elektriny úver na 7,5 roka.

Banka Sberbank poskytne Slovenským elektrárňam úver vo výške 870 miliónov eur. Slovenský dominantný výrobca elektriny si berie úver na obdobie 7,5 roka. „Úspešné dokončenie tejto zmluvy predstavuje dôležitý míľnik v posilnení finančnej stability spoločnosti a podporu našich rastových plánov v regióne strednej Európy,“ povedal po podpise úverovej zmluvy generálny riaditeľ Slovenských elektrární Luca D´Agnese. Časť poskytnutého úveru podľa neho pôjde aj na podporu jadra na Slovensku. Elektrárne však ďalej nekonkretizovali, na čo konkrétne úver od ruskej banky použijú.

„Energetika bola vždy jedným z prioritných sektorov financovania pre Sberbank a sme radi, že rozširujeme spoluprácu s jedným z najväčších svetových energetických holdingov, napriek turbulentným časom, ktoré zažíva ruská ekonomika. Máme v pláne aj naďalej rozširovať našu spoluprácu s najväčšími európskymi spoločnosťami,“ dodal generálny riaditeľ Sberbank Ruska Herman Gref.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. júna 2014 12:10

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...