Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA
10. júna 2014 12:10 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenské elektrárne si berú od Rusov 870 miliónový úver

Banka Sberbank poskytne slovenskému dominantného výrobcovi elektriny úver na 7,5 roka.

Banka Sberbank poskytne Slovenským elektrárňam úver vo výške 870 miliónov eur. Slovenský dominantný výrobca elektriny si berie úver na obdobie 7,5 roka. „Úspešné dokončenie tejto zmluvy predstavuje dôležitý míľnik v posilnení finančnej stability spoločnosti a podporu našich rastových plánov v regióne strednej Európy,“ povedal po podpise úverovej zmluvy generálny riaditeľ Slovenských elektrární Luca D´Agnese. Časť poskytnutého úveru podľa neho pôjde aj na podporu jadra na Slovensku. Elektrárne však ďalej nekonkretizovali, na čo konkrétne úver od ruskej banky použijú.

„Energetika bola vždy jedným z prioritných sektorov financovania pre Sberbank a sme radi, že rozširujeme spoluprácu s jedným z najväčších svetových energetických holdingov, napriek turbulentným časom, ktoré zažíva ruská ekonomika. Máme v pláne aj naďalej rozširovať našu spoluprácu s najväčšími európskymi spoločnosťami,“ dodal generálny riaditeľ Sberbank Ruska Herman Gref.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies