Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice SE
Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach www.javys.sk
20. júna 2014 9:45 ElektrinaAktuality od PRSITA

Slovenské elektrárne pozývajú do elektrárne Bohunice V2

Podujatie Otvorená elektráreň v Atómovej elektrárne Bohunice V2 bude 21. júna súčasťou deviateho ročníka dvojdňového festivalu slova, hudby a tanca „V Bohunicách pri kaštieli“.

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel pozývajú v sobotu 21. júna širokú verejnosť na návštevu do elektrární Bohunice V2 a rodinnú zábavu v rámci ôsmeho ročníka podujatia Otvorená elektráreň.

Podujatie Otvorená elektráreň v AE Bohunice V2 bude 21. júna súčasťou deviateho ročníka dvojdňového festivalu slova, hudby a tanca „V Bohunicách pri kaštieli“. Program osláv v obci začína už v piatok večer. V sobotu 21. 6. od 10,00 do 17,00 h bude prebiehať v parku amfiteátra sprievodný program podujatia Otvorená elektráreň.

Deti sa vrátia pri pohľade na skákajúce hrady a iné zábavné atrakcie vo svojich spomienkach na nedávne oslavy Dňa detí. Dostanú možnosť odviezť sa na člnkoch po jazierku, môžu si vyrobiť svoj darček v tvorivej dielni u ľudových remeselníkov, zahrať sa rôzne hry a zúčastniť sa vedomostných súťaží.

Nakoľko elektráreň je jadrové zariadenie, ktoré spĺňa prísne bezpečnostné opatrenia, prezrieť si areál elektrárne zvnútra v špeciálnom autobuse budú mať možnosť LEN účastníci, ktorí sa v predstihu prihlásili a zadali svoje osobné údaje.

Návštevníci sa budú môcť stretnúť so zástupcami miestnej samosprávy a štátnej správy a Občianskej informačnej komisie, ktorá celý rok úzko spolupracuje s elektrárňou.

Zlatým klincom programu bude vystúpenie superstaristky Moniky Bagárovej. Po 19,00 h pokračuje v amfiteátri program obce muzikálovým predstavením Noc na Karlštejne a nočnou diskotékou.

Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo podujatia Otvorené elektrárne takmer 81 540 ľudí. Populárna víkendová akcia prinesie zábavu, poučenie, kreatívne hry, hudobné vystúpenia slovenských i regionálnych hviezd, kulinárske špeciality, tvorivé dielne tradičných remesiel regiónu, ako aj prehliadky elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame