Slovenské elektrárne pozývajú do elektrárne Bohunice V2

20. júna 2014 9:45
Autor: PR

Podujatie Otvorená elektráreň v Atómovej elektrárne Bohunice V2 bude 21. júna súčasťou deviateho ročníka dvojdňového festivalu slova, hudby a tanca „V Bohunicách pri kaštieli“.

Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice SE
Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach www.javys.sk

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel pozývajú v sobotu 21. júna širokú verejnosť na návštevu do elektrární Bohunice V2 a rodinnú zábavu v rámci ôsmeho ročníka podujatia Otvorená elektráreň.

Podujatie Otvorená elektráreň v AE Bohunice V2 bude 21. júna súčasťou deviateho ročníka dvojdňového festivalu slova, hudby a tanca „V Bohunicách pri kaštieli“. Program osláv v obci začína už v piatok večer. V sobotu 21. 6. od 10,00 do 17,00 h bude prebiehať v parku amfiteátra sprievodný program podujatia Otvorená elektráreň.

Deti sa vrátia pri pohľade na skákajúce hrady a iné zábavné atrakcie vo svojich spomienkach na nedávne oslavy Dňa detí. Dostanú možnosť odviezť sa na člnkoch po jazierku, môžu si vyrobiť svoj darček v tvorivej dielni u ľudových remeselníkov, zahrať sa rôzne hry a zúčastniť sa vedomostných súťaží.

Nakoľko elektráreň je jadrové zariadenie, ktoré spĺňa prísne bezpečnostné opatrenia, prezrieť si areál elektrárne zvnútra v špeciálnom autobuse budú mať možnosť LEN účastníci, ktorí sa v predstihu prihlásili a zadali svoje osobné údaje.

Návštevníci sa budú môcť stretnúť so zástupcami miestnej samosprávy a štátnej správy a Občianskej informačnej komisie, ktorá celý rok úzko spolupracuje s elektrárňou.

Zlatým klincom programu bude vystúpenie superstaristky Moniky Bagárovej. Po 19,00 h pokračuje v amfiteátri program obce muzikálovým predstavením Noc na Karlštejne a nočnou diskotékou.

Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo podujatia Otvorené elektrárne takmer 81 540 ľudí. Populárna víkendová akcia prinesie zábavu, poučenie, kreatívne hry, hudobné vystúpenia slovenských i regionálnych hviezd, kulinárske špeciality, tvorivé dielne tradičných remesiel regiónu, ako aj prehliadky elektrární.Čo si o tom myslíte?