Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenské elektrárne chcú preraziť na poľskom trhu

Poľsko
Ilustračné foto- domdeen/FreeDigitalPhotos.net

Najväčší slovenský výrobca elektriny sa stal členom poľskej energetickej burzy.

Slovenské elektrárne, a.s. (SE) sa stali členom poľskej energetickej burzy. „Sme veľmi potešení z nášho členstva na Poľskej energetickej burze, ktoré svedčí o našom záväzku k tomuto energetickému trhu, na ktorom zintenzívňujeme naše obchodné aktivity,“ uviedol manažér poľskej pobočky Slovenských elektrární Grzegorz Biczel. „Slovenské elektrárne sú ďalším zahraničným subjektom, ktorý začína obchodovať s energetickou komoditou prostredníctvom našej burzy,“ dodal prezident burzy Ireneusz Łazor.

Slovenské elektrárne sú najväčšou energetickou spoločnosťou na Slovensku, ktorá vyrába približne 82 % elektriny vyrobenej v krajine. Akcionármi spoločnosti sú talianska energetická spoločnosť Enel (66 %) a Fond národného majetku SR (34 %). Spoločnosť má inštalovaný výkon 5 739 megawattov, vrátane takmer 2 tisíc megawattov výkonu z jadrových elektrární v Mochovciach a Bohuniciach.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 28. júla 2014 12:15

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...