Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE
Ilustračné foto vaultelectricity.com
15. apríla 2019 13:50 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Slovenské domácnosti sa znova pobijú o dotácie na slnečné kolektory

Domácnosť môže na slnečné kolektory získať podporu maximálne 1 750 eur.

Slovenské domácnosti žijúce mimo bratislavského regiónu sa môžu znova uchádzať o dotáciu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) bude v utorok rozdávať záujemcom poukážky na slnečné kolektory. Celkovo na piate kolo projektu Zelená domácnostiam II vyčlenila 800 tisíc eur. Agentúra plánuje vydať v nadchádzajúcom kole 457 poukážok. Ako informovala agentúra, domácnosť môže na slnečné kolektory získať podporu maximálne 1 750 eur.

Ide už o druhú možnosť pre domácnosti dostať sa k dotáciám na slnečné kolektory. V prvom kole projektu Zelená domácnostiam II, ktoré bolo taktiež venované dotáciám na slnečné kolektory, sa vyčlenené prostriedky minuli za sedem minút. SIEA preto upozorňuje domácnosti, aby boli po každej stránke pripravené. Do septembra budú vyhlásené ešte ďalšie tri kolá pre slnečné kolektory.

Piate kolo prideľovania dotácii sa začne tradične, v utorok o 15. hodine. SIEA uzatvorí kolo po prekročení vyčlenenej sumy, alebo po 24 hodinách od jeho začiatku. Domácnosti, ktoré získajú poukážky na kúpu a inštaláciu slnečného kolektora v piatom kole, budú môcť o ich preplatenie požiadať najneskôr do 16. júla tohto roka.

V tomto roku plánuje SIEA dvadsať kôl na vydávanie poukážok s alokovanou čiastkou minimálne 12,1 milióna eur. V rámci projektu Zelená domácnostiam II by malo byť podľa odhadov SIEA do roku 2023 podporených v domácnostiach mimo Bratislavského samosprávneho kraja ďalších 25 tisíc inštalácií s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov.

(SITA, md;qq),201904150125

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame