Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zatepľovanie energetická efektívnosť úspory šetrenie energií
Ilustračné foto SITA
14. marca 2014 15:15 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovenská sporiteľňa poskytne úvery na energetické projekty

Slovenská sporiteľňa podpísala zmluvu s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj o ďalšom 35-miliónovom navýšení zdrojov v programe MUNSEFF (Municipal Sustainable Energy Finance Facility) s grantovou podporou EÚ.

Slovenská sporiteľňa podpísala zmluvu s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj (EBRD) o ďalšom 35-miliónovom navýšení zdrojov v programe MUNSEFF (Municipal Sustainable Energy Finance Facility) s grantovou podporou EÚ. Klienti z komunálneho a bytového sektora tak môžu podľa vyjadrení sporiteľne aj naďalej investovať do projektov, ktoré vedú k úspore energií. V tejto oblasti začali banky spolupracovať koncom roka 2010. Doteraz sa v tomto programe podporilo 113 projektov vo výške 27 mil. eur.

Program je určený pre mestá, obce, samosprávne kraje, spoločnosti v komunálnom vlastníctve, súkromné spoločnosti poskytujúce komunálne služby, spoločnosti zabezpečujúce energetický manažment pre komunálnu sféru a tiež bytové domy v správe spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov či bytových správcov. Úver je možné použiť na obnovu verejných budov, na komunálne projekty zefektívňujúce dodávku tepla, vody, verejného osvetlenia, energeticky úspornejšej mestskej hromadnej dopravy a tiež na modernizáciu a rekonštrukciu bytových domov.

Slovenská sporiteľňa spolupracuje s EBRD od konca roka 2007. Vtedy bola podpísaná zmluva o realizácii programu SLOVSEFF (Slovakia Sustainable Energy Finance Facility) zameraného na podporu projektov energetickej efektívnosti v bytovom a priemyselnom sektore a využitia obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku. Program vznikol v spolupráci EBRD, Ministerstva hospodárstva SR a vybraných bánk. V dvoch etapách programu SLOVSEFF doteraz celkovo podporila 186 projektov vo výške 35 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame