Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft stanica čerpacia benzínová pumpa
Ilustračné foto. Slovnaft
5. apríla 2018 20:18 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Slovenská rafinéria vyplatí miliónové dividendy

Riadne valné zhromaždenie Slovnaftu vo štvrtok schválilo výplatu dividendy 6,5 eura na akciu.

Spoločnosť Slovnaft vyplatí akcionárom dividendy z nerozdeleného zisku minulých rokov v celkovej sume 134,06 mil. eur. Ako ďalej firma informovala prostredníctvom tlačovej správy, riadne valné zhromaždenie Slovnaftu vo štvrtok schválilo výplatu dividendy 6,5 eura na akciu. Akcionári zároveň prerokovali výročnú správu firmy a schválili riadnu individuálnu a konsolidovanú účtovnú závierku za rok 2017.

Nárok na výplatu dividend má osoba, ktorá bola k 12. aprílu 2018, čo je rozhodujúci deň na určenie osoby oprávnenej uplatniť dividendu, evidovaná u Centrálneho depozitára cenných papierov SR ako akcionár Slovnaftu, alebo ktorá má držiteľský účet podľa zákona o cenných papieroch. Dividenda je splatná najneskôr do 60 dní od dátumu rozhodujúceho dňa na určenie osoby oprávnenej uplatniť si právo na dividendu. V prípade, že si akcionár neuplatní do dátumu splatnosti svoje právo na dividendy spôsobom uvedeným v týchto zásadách, budú nevyplatené dividendy uložené na účte Slovnaftu štyri roky.

Spoločnosť ďalej informovala, že na základe rozhodnutia riadneho valného zhromaždenia boli za členov predstavenstva opätovne zvolení Timea Reicher a Miika Eerola. Z funkcie členky dozornej rady odstúpila Zsuzsanna Ortutay a nahradí ju Zoltán Áldott, ktorý v súčasnosti vedie chorvátsku spoločnosť INA a zároveň je členom výkonnej rady Skupiny MOL. Členovia predstavenstva a dozornej rady spoločnosti sú do funkcie volení na päť rokov.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Väčšinovým akcionárom Slovnaftu je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL s 98,4-percentým podielom, ostatní akcionári držia 1,6 percenta akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame