Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bio
Ilustračné foto. SITA
27. februára 2014 11:06 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Slovenská Educa Consulting postaví v Chorvátsku bioplynku

Ide o prvý zahraničný projekt spoločnosti Educa Consulting, ktorá sa zaoberá projektovaním zariadení obnoviteľných zdrojov energií a kogeneračných jednotiek. Výška investície predstavuje 4,4 mil. eur.

Slovenská projekčná a dodávateľská spoločnosť Educa Consulting pripravuje v Chorvátsku výstavbu bioplynovej stanice. Projekt má už právoplatné stavebné povolenie a začiatok výstavby stanice je naplánovaný na prvú polovicu tohto roka. Informovala o tom samotná spoločnosť.

Celková výška investície by mala dosiahnuť 4,4 mil. eur. Projekt, ktorý by sa mal realizovať pri obci Gunja, predpokladá inštalovaný výkon na úrovni jedného megawattu elektrickej energie a rovnako jedného megawattu tepelnej energie.

Doteraz iba na Slovensku

Educa Consulting podobné projekty zatiaľ realizovala iba na Slovensku. Chorvátsko je teda pre ňu nová skúsenosť. „Naša spoločnosť má skúsenosti s projektovaním a výstavbou bioplynových staníc na Slovensku. Bioplynová stanica v Gunji je našim prvým zahraničným projektom,“ uviedla Ľudmila Záhorská zo spoločnosti Educa Consulting.

Chorvátsko má pritom podľa firmy pre prevádzku bioplynových staníc výborné podmienky, pretože disponuje množstvom poľnohospodárskych podnikov s rastlinnou a živočíšnou výrobou.

Skúsenosti od roku 2008

Spoločnosť Educa Consulting, s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 2008. Venuje sa projektovaniu zariadení obnoviteľných zdrojov energií a kogeneračných jednotiek. Spoločnosť poskytuje taktiež komplexné služby v oblasti servisu a prevádzky bioplynových staníc.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame