Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto renjith krishnan/freedigitalphotos.net
16. marca 2015 13:13 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovakia Energy vlani s nárastom tržieb a počtu zákazníkov

Alternatívny dodávateľ elektriny a plynu vlani medziročne navýšil tržby o 92 % na 62,2 miliónov eur. Počet zákazníkov sa zvýšil o 11 % na zhruba 162 tisíc.

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Slovakia Energy, dosiahol v minulom roku tržby v objeme 62,2 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 92 %. Firma evidovala ku koncu vlaňajška zhruba 162 tisíc zákazníkov, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavovalo nárast o 11 %. Z celkového počtu zákazníkov dodávala spoločnosť pre takmer 90 tisíc odberateľov elektrinu. Necelým 72 tisíc zákazníkom dodávala plyn.

„Napriek silnej konkurencii na slovenskom energetickom trhu sme si udržali prvú pozíciu medzi alternatívnymi dodávateľmi energií, čo bude naším hlavným cieľom aj v nasledujúcom období. V rámci skupiny Bohemia Energy nevylučujeme ďalšiu expanziu do zahraničia,“ povedal konateľ Bohemia Energy Jiří Písařík.

Energetická skupina Bohemia Energy, ktorej súčasťou je okrem spoločnosti Slovakia Energy aj Bohemia Energy a Comfort Energy, evidovala ku koncu vlaňajška spolu 729 tisíc zákazníkov, čo predstavuje medziročný nárast o 5 %. Tržby skupiny sa medziročne zvýšili o 4 % na 393,9 miliónov eur. Lídrom skupiny naďalej ostáva najväčší alternatívny dodávateľ na českom trhu spoločnosť Bohemia Energy, ktorej tržby v roku 2014 poklesli v medziročnom porovnaní o 7 % vplyvom nižšieho odberu energií počas nezvyčajne teplej zimy. „Naopak, najdynamickejší rast v skupine zaznamenala minulý rok spoločnosť Comfort Energy, ktorej vzrástol počet zákazníkov o 70 % na 65 830 a tržby sa jej zvýšili 2,5-krát na 18 miliónov eur,“ konštatoval Písařík.

Spoločnosť Slovakia Energy je alternatívnym dodávateľom elektriny a plynu na Slovensku. V septembri 2013 spoločnosť prevzala alternatívneho dodávateľa Energetické Centrum. Slovakia Energy je súčasťou energetickej skupiny Bohemia Energy. Spoločnosť Bohemia Energy patrí medzi sto najväčších českých firiem a s viac ako 500 tisíc zákazníkmi je najväčším alternatívnym dodávateľom elektriny a plynu v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame