Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA
19. februára 2017 11:34 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovakia Energy vlani s nárastom obratu

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Slovakia Energy, dosiahol v minulom roku obrat vo výške 86 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 30 %. Spoločnosť ku koncu minulého roka získala 225 722 zákazníkov, pričom 126 577 dodávala elektrinu a 99 145 plyn. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o 17-percentný nárast počtu zákazníkov, ktorý pozitívne ovplyvnili úspešné akvizície spoločností Right Power a Europe Easy Energy.

Slovakia Energy sa tak stala najdynamickejšou spoločnosťou z energetickej skupiny Bohemia Energy. Tú okrem slovenského alternatívneho dodávateľa energií tvoria spoločnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy a X Energie. Skupina dosiahla vlani hranicu jedného milióna zákazníkov. Tržby skupiny vzrástli na 543,3 mil. eur, teda o 35 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

„Predchádzajúci rok bol pre skupinu Bohemia Energy jednoznačne najúspešnejší v jej histórii. Podarilo sa nám splniť jeden z našich dlhodobých cieľov, ktorým bolo získať milión zákazníkov, a navyše všetky spoločnosti rástli v medziročnom porovnaní vo všetkých sledovaných ukazovateľoch,“ ohodnotil dosiahnuté výsledky konateľ Bohemia Energy Jiří Písařík.

Spoločnosť Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy, v roku 2009 potom začala dodávať elektrinu aj domácnostiam.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame